Bitcoin Ajandası

Terra Ekosistemi için Büyük Gün: LUNA 27 Mayıs’ta Yeniden Doğuyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Terra Ekosistemi için Büyük Gün: LUNA 27 Mayıs’ta Yeniden Doğuyor!

Terra Ekosistemi için Büyük Gün: LUNA 27 Mayıs’ta Yeniden Doğuyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
6 0

Son dönemlerde adından sıklıkla bahsettiren LUNA, yeni gelişmelere konu olmaya devam ediyor. Terra ekosistemini yeniden yaratacak 2.0 beklentisi uzun zamandır piyasalarda meraka yol açarken, bu yeniliği destekleyen borsaların sayısı da oldukça dikkat çekiyor.

Terra 2.0 Sonunda Hayata Geçiriliyor

Terra 2.0 Sonunda Hayata Geçiriliyor
Terra 2.0 Sonunda Hayata Geçiriliyor

Yaşanan gelişmelere göre Terra kurucusu Do Kwon ve ekibi sonunda ekosistemi yeniden canlandırmak adına harekete geçmeye başladı. Konuyla alakalı olarak yapılan açıklamaya göre 27 Mayıs Cuma günü (yarın) Terra 2.0 isimli yeni bir blok zinciri kullanıcılarına sunulacak. Açıklamada Terra ekosisteminde yeni bir blok zincirinin doğuşunu isteyen 1623 teklifin kabul edildiği ifade edildi. Önerilen plana göre orijinal blok zinciri, Terra Classic olarak ifade edilen eski blok zincirinden ayrıştırılmış olacak. Yeni doğacak olan blok zinciriyle herhangi bir stabil coine bağlı olmadan faaliyet gösterecek olan Terra adını alacak.

Diğer yandan hayata geçirilecek olan Terra 2.0 sayesinde eski LUNA tokeni Luna Classic (LUNC) olarak adlandırılacak olup, yeni tokenyse LUNA adı verilecek. Do Kwon ve ekibi eski LUNA ve UST sahiplerine yeni kriptoları perşembe günü bir airdrop aracılığıyla dağıtacak.

Kripto Borsaları Yeni Düzenlemeyi Destekliyor

Görünüşe göre sektörün en önemli kripto para borsaları Terra 2.0’ı destekliyor. Bu borsalar arasında önem çıkan isimlerse OKX, HitBTC, Huobi Global, ByBit ve Bitrue’dir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir