Bitcoin Ajandası

Terra Kurucu Ortağı Kwon SEC’ye Karşı Dava Açıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Terra Kurucu Ortağı Kwon SEC’ye Karşı Dava Açıyor!

Terra Kurucu Ortağı Kwon SEC’ye Karşı Dava Açıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Terra kurucu ortağı olan ve Terra’nın geliştirici şirketi olarak görev alan Terraform Labs’ın CEO’su ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) dava açıyor.

Kwon ve Terraform Labs’ın dava kararının süreci geçen ay Messari’nin Mainnet konferansı gerçekleşirken SEC’den alınan celp kağıdı üzerine gelmişti. Dava dosyası üzerine de bu konuya göre, SEC’nin İcra Birimi’nin Kwon’a e-posta gönderdiği Mayıs ayına kadar uzanarak detayları açıklıyor.

Terra Kurucu Ortağı Kwon Dava Açıyor!

Terra Kurucu Ortağı Kwon Dava Açıyor!
Terra Kurucu Ortağı Kwon Dava Açıyor!

SEC tarafından gelen ifade çağrısının temellerinde ise Terra’nın büyük ABD şirketleri üzerinden yansıyan fiyaları sentetik hisse senetlerinin basıldığı, alınıp satıldığı merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Mirror protokolü yatıyor.

SEC, Kwon’u ifadeye çağırmak üzere hareket geçerken diğer yandan Güney Kore’de yaşayan Kwon ise bu duruma itiraz ediyor.

Konu üzerinde ise CoinDesk’e görüşmelerini dile getiren Anderson Kill hukuk bürosu avukatı Stephen Palley’e göre, bu durumda önleyici yasal işlem mantıklı olabileceğini dile getiriyor. Palley, “Bu, düzenleyicilere uymaları gereken angajman kuralları olduğunu hatırlatıyor.” diyor.

Indiegogo Kurucusu Slava Rubin

SEC, Terraform’un avukatlarına, şirketi dava edebileceğini de sözleri arasında açıkça dile getirdi.

İlginç olan celp kağıdı Kwon’a Messari’nin Mainnet konferansında, herkesin önünde verildi. Kwon, sunum yapmak için hareket ederken bir görevli ona yaklaşarak belgeyi teslim etti. Hatta Indiegogo kurucusu Slava Rubin, bu durumu konferans sırasında paylaştığı bir tweet‘le şöyle anlattı:

“lol az önce Mainnet 2021’de SEC tarafından bir adama, panele çıkmadan hemen önce yürüyen merdivenin tepesinde celp kağıdı verildiğine tanık oldum.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir