Bitcoin Ajandası

Terra LUNA Çöküşü O Dev Dijital Yatırım Şirketini de Etkiledi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Terra LUNA Çöküşü O Dev Dijital Yatırım Şirketini de Etkiledi!

Terra LUNA Çöküşü O Dev Dijital Yatırım Şirketini de Etkiledi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Terra LUNA çöküşü kripto para piyasalarındaki olumsuz etkilerini göstermeye devam ediyor. 80 milyar doların yok olduğu, yüzbinlerce insanın mağduriyetine neden olan bu çöküşte, Avrupa’nın en önemli dijital yatırım şirketlerinden biri olarak gösterilen CoinShares’in de kayıp yaşadığı ortaya çıktı. Şirket CEO’su CoinShares’in yıllık verilerini açıklarken, UST’ye bağlı merkezi olmayan finans sistemindeki yatırım sebebiyle 21 milyon dolarlık kayıp yaşadıklarını duyurdu.

Terra LUNA Çöküşüyle 21 Milyonluk Kayıp!

Terra LUNA Çöküşüyle 21 Milyonluk Kayıp!
Terra LUNA Çöküşüyle 21 Milyonluk Kayıp!

Şirket CEO’su Jean-Marie Mognetti yıllık raporla alakalı olarak açıklama yaparken, UST yatırımı sebebiyle kaybettikleri 21 milyon doların hayatı boyunca unutulamayacak bir yara olacağını dile getirdi.

Yaşananların CoinShares’in ikinci çeyreklik dönemini büyük ölçüde etkilediğini dile getiren Mognetti, şirket olarak şimdilerde gelecek hamleleri doğru yapabilmek ve kontrol edebilmek adına ek önlem paketi hazırlandıklarını da ekledi.

Kurumsal ve Bireysel Yatırımcılar da Kaybetti

Bilindiği üzere Terra’da yaşanan bu çöküş pek çok farklı bireysel ve kurumsal yatırımcıları da ciddi ölçüde etkiledi. Kayıp yaşayan şirketler arasında kripto araştırma şirketi Delphi Digital ve varlık yönetim şirketi VanEck de yer alıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir