Bitcoin Ajandası

Terra Luna İçin Son Dakika Gelişmeleri: 2.0 Airdrop Gerçekleşecek mi?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Terra Luna İçin Son Dakika Gelişmeleri: 2.0 Airdrop Gerçekleşecek mi?

Terra Luna İçin Son Dakika Gelişmeleri: 2.0 Airdrop Gerçekleşecek mi?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Terra Luna ve TerraUSD (UST), son zamanlarda yaşadığı çöküşle adından söz ettirmeye devam ediyor. Her geçen gün yeni bir gelişmeye konu olan Terra’da 2.0 airdrop’un piyasaya sürülüp sürülmeyeceği konusunda tartışmalar sürdürülürken, LUNA ekibinden konuya ilişkin bir açıklama geldi.

LUNA Ekibi Terra 2.0 için Açıklamada Bulundu

LUNA Ekibi Terra 2.0 için Açıklamada Bulundu
LUNA Ekibi Terra 2.0 için Açıklamada Bulundu

Terra LUNA’yla alakalı son günlerin en çok konuşulan konularından biri de Terra 2.0 airdrop’un piyasaya sürülüp sürülmeyeceği ya da Do Kwon ve ekibinin LUNA yakımı konusunda fikir değiştirip değiştirmeyeceğidir. Konuyla alakalı olarak yapılan açıklamalara göre birçok insanın düşündüğünün aksine Terra 2.0 airdrop şu anda LUNA’yı barındıran Terra ağının bir çatalı haline getirilmeyecek. Genesis blok 0’dan itibaren başlayacak olup tümüyle yeni bir blokchain ağı haline getirilecek.

Bir fork, bir blok zinciri protokolünde iki blok zinciriyle sonuçlanan bir değişikliği temsil eder. Bir blok zincir önceki protokolünü ikincisiyse yeni sürümü izler. Bu noktadaki en önemli detay başka bir deyişle ayrım, forklanan bir blok zincirinin bütün geçmiş verilerini orijinal zincire aktarmasıdır. Bu nitelik Terra 2.0 planından farklı olurken, yeni plana göre Terra Classic’le geçmiş veriler paylaşılmayacak olup genesis blok 0’dan başlayarak yeni bir blok zinciri oluşturulacak.

2.0 Gerçekleşecek mi?

Terra topluluğu uzun zamandır Do Kwon ve şirketin yatırımcılara Terra LUNA çöküşünün ardından kayıplarını en aza indirgemesine yardımcı olmak adına bir plan hazırlaması gerektiğini düşünüyor. Do Kwon’un 2.0’ı önerdiğinde işler çok daha iyi görünürken, son zamanlarda yapılan bir açıklama tartışmalara neden oldu.

Do Kwon ve ekibi Güney Kore’de Terra 2.0 airdrop’un gerçekleşeceğine güven vermeye çalışırken, yasal bir tepkiyle karşı karşıya kaldı. Seul Polis Teşkilatı ülkedeki tüm borsalardan TGF’yi dondurmasını talep etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir