Bitcoin Ajandası

Terra (LUNA) İkinci En Büyük DeFi Platformu Oldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Terra (LUNA) İkinci En Büyük DeFi Platformu Oldu!

Terra (LUNA) İkinci En Büyük DeFi Platformu Oldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Defi Llama tarafından sağlanan verilerden elde edilen bilgilere göre Terra, kilitlenen toplam değer (TVL) açısından ikinci en büyük akıllı sözleşme platformu haline gelerek ikinci en büyük Defi platformu oldu.

Platform 17.73 milyar dolara çıkarak Binance Smart Chain’in üst seviyelerine yükseldi. Terra’nın TVL’si son 24 saat içerisinde %10 son 7 günde ise %39 büyüyerek rakiplerinin önüne geçerek ikinci en büyük Defi platformu olmayı başardı.

İkinci En Büyük DeFi Platformu Oldu!

İkinci En Büyük DeFi Platformu Oldu!
İkinci En Büyük DeFi Platformu Oldu!

UST algoritmik stablecoin yatırımı ile düşük oranda volatil olan getiriler elde ederek yönlendirme yapan bir tasarruf protokolü olan Anchor, 7.5 milyar dolarlık kilitle Terra ağı üzerinden en popüler protokol olmayı başardı. Liquid stake protokolü Lido ve merkezi bulunmayan borsa Terraswap sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer alırken otomatik piyasa yapıcıları arasında Astroport da aynı zamanda milyar dolarlık bir protokol oldu.

Terra ve Binance Smart Chain’in Gerisinde

Diğer iki popüler akıllı sözleşme platformu arasında olan Solana ve Avalanche, TVL’de ilk sıralarda 11.77 milyar dolar ve 11.7 milyar dolar ile Terra ve Binance Smart Chain’in gerisinde kalarak ön planda tutuluyor.

Kripto para piyasası durgunluk içinde olduğunda ise Terra ağından yerel token’ı LUNA geçen hafta %27, son 24 saat içerisinde %9 oranında yükselmeyi sağladı. LUNA, 29 milyar doları aşan piyasa değeri üzerinden 9. sırada yer alan LUNA’yı Polkadot (DOT) ve Avalanche (AVAX) izliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir