Bitcoin Ajandası

Terra Mucidi LUNA Tokenlarının Yakımını Desteklemiyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Terra Mucidi LUNA Tokenlarının Yakımını Desteklemiyor!

Terra Mucidi LUNA Tokenlarının Yakımını Desteklemiyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

Terra kurucu ortaklarından biri olan Do Kwon, ekosisteminin ve tokenların çöküşünden sonra yaptığı açıklamalarda gündeme gelmeye devam ediyor. En son açıklamasında LUNA tokenlarını yakım adresine göndermenin doğru olmadığını söyleyen Kwon, buna rağmen kullanıcılarının ısrarı üzerine bir yakım adresi paylaştı. Fakat tokenları yakmanın herhangi bir anlamı olmayacağı, yalnızca para kaybına neden olacağı konusunda da uyarıda bulundu.

Bu ayın başında LUNA’nın dolaşımdaki arzı yalnızca birkaç gün içerisinde 340 milyonken 6,5 trilyona kadar yükseldi. Yaşanan bu olağanüstü arz artışına rağmen Terra’nın stabil coini UST’nin düşüş talep sebebiyle toparlanması mümkün olmadı.

LUNA Tokenlarının Yakımı Anlamsız

Terra kurucusu konuyu açıklığa kavuşturmak adına yaptığı açıklamalarında daha önce de ifade ettiği üzere tokenları yakmak üzere bu adrese aktarmayı doğru bulmadığını söyledi. Token yakımı yapıldığında yalnızca tokenların kaybedildiğini, bunun dışında herhangi bir anlamı ya da etkisinin olmadığını, bu durumda sadece yatırımcıların para kaybı yaşayacağını da ekledi.

Bu durumda neden adres paylaşımı yaptığına dair kendisine yöneltilen soruları da yanıtlayan Do Kwon, yatırımcıların kendisine devamlı olarak adres sorduğunu, bu nedenle yalnızca bilgi amacıyla adres paylaştığını belirtti. Ayrıca kafa karışıklığına neden olmak istemediğine de dikkat çeken Terra CEO’su, yatırımcıların ne yaptığını bilmeden hareket etmemesi gerektiğini söyledi.

Do Kwon daha önce yapmış olduğu açıklamalarında LUNA ve UST’nin toparlanması adına bazı kurtarma planlarından bahsetmişti. Terra ekosistemini canlandırmak adına blok zincirini çatallama önerisinde bulunmuştu. Fakat sunulan önerinin teklifin ortasında değişikliğe uğraması topluluk üyeleri ve kripto piyasalarında tartışmalara neden olmuştu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir