Bitcoin Ajandası

Terra Virtua Kolect Nedir? TVK Coin Ne İşe Yarar?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Terra Virtua Kolect Nedir? TVK Coin Ne İşe Yarar?

Terra Virtua Kolect Nedir? TVK Coin Ne İşe Yarar?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Terra Virtua Kolect, NFT sektörünün son derece popüler bir hal almasının ardından ortaya çıkan projelerden biridir. Artırılmış gerçeklik ve NFT dünyasına odaklanan bu proje hem dijital evren hem de sanal gerçeklik konusunda deneyim sahibi olma imkânı sunan bir proje olarak ifade edilmektedir.

2017 yılında tasarlanan söz konusu bu proje, 2021 yılının Aralık döneminde piyasaya sunulmuştur. Kullanıcılarına pek çok anlamda kolaylık ve avantaj sağlayan bu proje, kendine ait bir kripto para birimine sahip olmasıyla da dikkat çekmektedir.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde, günümüzde birçok kripto para ve NFT meraklısı açısından soru işareti olan Terra Virtua Kolect projesinin detaylarından bahsettik.

Terra Virtua Kolect Projesi Nedir?

Terra Virtua Kolect Projesi Nedir?
Terra Virtua Kolect Projesi Nedir?

Terra Virtua Kolect projesi, NFT’lerin gerek dijital evrende gerekse artırılmış sanal gerçeklik dahilinde deneyimlenmesine olanak sağlayan bir çeşit blok zinciri projesi olarak tanımlanmaktadır. İlk olarak 2017 yılında Jawad Ashra ve Gary Bracey tarafından geliştirilen bu proje, 2021 yılının aralık ayında piyasaya sürülmüştür.

Terra Virtua projesi kendisini NFT’lerle etkileşim imkânı sağlayan ilk AR platformu olarak ifade etmektedir. Proje, kullanıcılarının NFT ticareti yapabilmesi için bir tür pazar yeri ve dijital varlıkları test edebilmeleri için sanal gerçeklik platformu sunmaktadır. Üstelik Terra Virtua’nın masaüstü uygulaması sayesinde topluluk üyeleri, NFT’leri 3 boyutlu olarak deneyimle şansı da elde edebilmektedir.

Polygon blok zinciri üzerine inşa edilen Terra Virtua Kolect projesi, topluluk üyelerinin NFT ögeleriyle etkileşimini artırabilmek adına geliştirilen artırılmış sanal gerçeklik platformunu herkesin erişimine uygun hale getirmeyi amaçlamaktadır. Dolayısıyla AR platformuna akıllı cep telefonları, bilgisayarlar ve VR gözlükleriyle dahil olma imkânı sağlamaktadır. Projenin masaüstü uygulaması üzerinden topluluk üyeleri, NFT’leri 3 boyutlu bir şekilde deneyimleme şansına sahiptir.

Diğer yandan proje, sahip olduğu iş ortaklıklarıyla da dikkatleri üzerine toplayabilmektedir. Bilindiği üzere Terra Virtua Kolect projesinin Unreal Engine, Paramount Pictures ve Legendary Entertainment gibi birbirinden önemli şirketlerle iş ortaklıkları bulunmaktadır.

Pek çok farklı NFT koleksiyonlarını topluluk üyelerine sunan Terra Virtua, 30 Mart 2022’de Terra Virtua Studios isminde bir oyun geliştirme protokolünün lansmanını gerçekleştirdi. Proje bu amaç doğrultusunda ayrıca Stainless Games adında bir oyun şirketiyle ortaklığa imza attı. Mevcut durumda metaverse dünyasında yer alan Terra, atmış olduğu bu adımla beraber kripto para endüstrisinde daha geniş kitlelere ulaşmayı ve yerini sağlamlaştırmayı hedeflemektedir.

TVK Coin Nedir? Ne işe Yarar?

TVK Coin, Terra Virtua Kolect projesinin yerel tokeni olarak tanımlanmaktadır. Terra 2017 yılında kurulmuş olmasına karşın TVK Coin 2021 yılının sonunda piyasaya sürülmüş olan bir kripto para birimidir. TVK Coin’in maksimum arzı 1,2 milyar adetle sınırlandırılırken, bu durum kripto para biriminin deflasyonist olduğunu göstermektedir.

Diğer yandan TVK Coin, kendi ekosisteminde pek çok farklı kullanım alanına sahip olmasıyla dikkat çekmektedir. Topluluk üyeleri söz konusu olan bu yerel tokeni kullanarak platformun pazarı üzerinden pek çok farklı NFT koleksiyonu satın alabilme şansına sahiptir. Ayrıca TVK Coin, platformda işlem gerçekleştirebilmek için ödenmesi gereken gas ücreti için bir ödeme aracı olarak da kullanılabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra projenin kripto para birimi, AR oyunu dahilinde kullanıcıları ödüllendirebilmek ve teşvik edebilmek amacıyla kullanılmaktadır. Staking özelliğine de sahip olan bu token, kullanıcılarına yalnızca staking işlemiyle kazanç elde edebilecekleri çeşitli avantajlar sunmaktadır. TVK Coin sahipleri, varlıklarını stake ederek Terra Virtua Prestige üyeliği de elde edebilmektedir.

Terra Virtua Prestige üyeliği de ayrıca topluluk üyelerine avantajlar sağlayabilmektedir. Belediye üzerinden duyuruda bulunabilmek, özel ürünlere erişim sağlayabilmek ve aylık bazda karışık olarak token ödülleri elde etmek bu üyeliğin sunduğu avantajlar arasında yer almaktadır. Ayrıca TVK Coin stake etmek, platform tarafından sunulan 2D ve 3D NFT oluşturma araçlarına erişebilme şansı da sunabilmektedir.

TVK Coin Fiyatı ve Toplam Arzı

Terra Virtua Kolect projesiyle alakalı merak edilen pek çok farklı konudan bir diğeri de TVK Coin fiyatı ve toplam arzıdır. Coinmarketcap verilerine göre yazının yazıldığı esnada TVK Coin fiyatı (18 Kasım 2022) 0,0289 dolar seviyesinden işlem görüyor. 34,710 milyon dolar civarında seyreltilmiş piyasa değerine sahip olan bu kripto para birimi, piyasa değeri sıralamasında 504’üncü sırada yer alıyor.

Yine Coinmarketcap verilerine göre TVK Coin’in piyasaya sürüldüğü tarih itibariyle gördüğü en yüksek seviye yaklaşık 2 yıl önce ulaştığı 1,22 dolar seviyesi olarak dikkat çekiyor. Tüm zamanların en düşük seviyesiyse yaklaşık 6 ay önce gerilediği 0,02527 dolar seviyesi olarak biliniyor.

Diğer yandan TVK Coin’in toplam arzı da ayrı bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor. Projedeki tokenlerin toplam arzı ve maksimum arzı 1,2 milyar adetle sınırlandırılmıştır. Yazım esnasında dolaşımdaki arz miktarıysa 767.287.930 TVK olarak biliniyor.

TVK Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

TVK Coin’in nereden ve nasıl satın alınacağı da yine Terra Virtua Kolect projesiyle alakalı araştırılan bir başka konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Projeye yatırım yapmak ve TVK Coin sahibi olmak isteyen yatırımcıların, bu varlığı listeleyen borsalara erişim sağlaması gerekmektedir. TVK Coin’in listelendiği kripto para borsalarından bazılarıysa şunlardır:

 • Binance
 • KuCoin
 • UniSwap
 • Kraken
 • Gate.io
 • LBank
 • Paribu
 • BKEX
 • Phemex
 • LATOKEN
 • Bitrue
 • CoinEX
 • Hotcoin Global

Yatırımcıların TVK Coin satın alabilmesi için ilk olarak bu borsalardan herhangi birinde hesap oluşturması gerekmektedir. İkinci adım olarak oluşturulan hesapların kimlik doğrulamasını gerçekleştirmelidir. Bu gibi işlemlerin ardından hesabına doğru işlem çiftinden para yatıran kripto para meraklıları kolaylıkla TVK Coin satın alım emri oluşturabilmektedir. Böylelikle emri oluşturulan kripto para birimi birkaç dakika içerisinde hesaba aktarılacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir