Bitcoin Ajandası

Binance UST’yi Listeledi, Terra Yeni Bir Rekor Kırdı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance UST’yi Listeledi, Terra Yeni Bir Rekor Kırdı!

Binance UST’yi Listeledi, Terra Yeni Bir Rekor Kırdı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
24 0

Terra yeni bir rekor kırılması yaşanınca yerel token büyük rallisinden sürdürme işlemi devam ediyor. Terra yeni bir rekor kırılışı ile bir hafta içerisinde %50’den fazla yükseliş görerek 100 doları aşmayı başardı.

Yükseliş Binance’in Terra’nın stablecoini UST’yi listeleyeceğini duyurarak hız kazandı. 36.58 milyar dolarlık bir piyasa değeri kapsamında ise LUNA, Aralık başından bu yana %132.6, son 1 yılda ise %21.508 artış göstererek ilerledi. Terra yeni bir rekor kırdı ve şu anda en büyük 9. kripto varlık olarak ilk 10’daki yerini koruyor.

Daha önceden de bilindiği gibi Terra, Ekim ayı içerisinde topluluk havuzunda tutulan 90 milyon LUNA’nın yakım teklifini kabul etmişti. Bu işlem ise, son 5 gün içerisinde yakılan 7.5 milyon LUNA ile ön plana çıktı.

Terra Yeni Bir Rekor Kırdı!

Terra Yeni Bir Rekor Kırdı!
Terra Yeni Bir Rekor Kırdı!

Terra sadece fiyata göre değil TVL değerinde de yeni bir rekorla sonuçlandı. DefiIlama verilerinden elde edilen sonuçlara göre Terra’nın TVL değeri (total value locked) 21 milyar dolara ulaştı. Bu, daha bu ay yaklaşık 12 milyar dolarlık bir TVL’ye sahip olan protokol için hemen hemen %100 gibi büyük bir artışa den getirildi. TVL açısından Binance Smart Chain’i geride bırakan Terra, Ethereum’un ise hemen altında bulunarak TVL ölçütünde en büyük ikinci protokol konumunda kaldı.

Binance, UST’yi Listeledi

Diğer taraftan dünya içerisinde en büyük kripto varlık alım satım platformu Binance, Terra’nın stablecoini UST’yi listeleme uygulandı. Kullanıcılar UST/BTC, UST/BUSD ve UST/USDT pariteleri ile işlem yapabilme sayesinde ağda para politikasına göre, 1 UST basılabilmesi için 1 USD değerinde LUNA’nın yakılması gerekmektedir.

LUNA, yayın saati itibariyle 98,78 dolar seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir