Bitcoin Ajandası

Terra’da UST Yakımı için Onay Verildi! Yakım Şirket Tarafından Yapılacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Terra’da UST Yakımı için Onay Verildi! Yakım Şirket Tarafından Yapılacak!

Terra’da UST Yakımı için Onay Verildi! Yakım Şirket Tarafından Yapılacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Terra’nın topluluk havuzunda yer alan UST tokenlerini yakım önerisi, topluluk üyeleri tarafından yapılan oylama sonucunda yüzde 99.39 “Evet” oyuyla kabul edildi. Bahsi geçen bu UST yakımı önerisi ilk olarak mayıs ayının ilk günlerinde oylamaya sunulmuştu. Bu oylamada yüzde 95 “Evet” oyu almış, ancak yaşanan teknik sorunlar nedeniyle yakım işlemi gerçekleştirilememişti.

UST Yakımı Terraform Tarafından Gerçekleştirilecek

UST Yakımı Terraform Tarafından Gerçekleştirilecek
UST Yakımı Terraform Tarafından Gerçekleştirilecek

Bugün itibariyle kabul edilen UST yakımına yönelik öneri çerçevesinde 1 milyarı aşkın UST yakımı gerçekleştirilecek. Topluluk havuzunda yer alan UST miktarı yaklaşık olarak 1.3 milyar civarında olurken, bu da hali hazırdaki 11.2 milyarlık arzın yüzde 11’ine tekabül ediyor. Yakım işlemi, geliştirici şirket Terraform Labs Inc tarafından gerçekleştirilecek.

Öneriyle alakalı olarak gerçekleştirilen oylama, yeni Terra ağı için anlık görüntü alınmasından kısa süre sonrasında yapıldı. Bu nedenle topluluk havuzundaki UST’ler de anlık görüntü kapsamında yer aldığından 2.0’a dahil edilmiş oldu. Topluluk havuzu yeni tokenların yüzde 30’una sahip olacak.

Kripto para piyasaları mayıs ayının başından itibaren özellikle LUNA ve UST çöküşüyle çalkalandı. 1 dolara sabitlenmiş olması gereken UST coin 0.05 dolara kadar gerilerken, geçtiğimiz ay 120 dolardan işlem gören LUNA da neredeyse fiyatını sıfırladı.

Yeni bir Zincirle Yola Devam Edecek

Sonuç olarak yaşanan bu gelişmelerin ardından Terra ekosistemini yeniden canlandırmak adına yeni bir proje hayata geçirdi. Yeni bir blok zinciriyle yeniden doğmaya karar veren Terra, eski zincirine Terra Classic, eski tokenına da LUNA Classic adını verdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir