Bitcoin Ajandası

Tesla CEO’su Boğa Koşusuna Engel Olamayınca U Dönüşü Yaptı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tesla CEO’su Boğa Koşusuna Engel Olamayınca U Dönüşü Yaptı!

Tesla CEO’su Boğa Koşusuna Engel Olamayınca U Dönüşü Yaptı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Bitcoin (BTC), Elon Musk ödemelerinde konu içerisinde kripto varlıklarla karşı karşıya kaldığında en yüksek fiyat konusuna ulaştı ve Tesla’nın CEO’su boğa koşusuna engel olamayınca U dönüşü yaptı.

Bitcoin (BTC) Elon Musk ödemelerinde bu konu ile ilgili olarak diğer para birimleriyle karşılaştığında en yüksek fiyat noktalarına ulaşarak 5 Eylül içerisinde Bitcoin kendini gösterdi. Gün içerisinde 51.000 dolar seviyelerinde ikna edici bir şekilde çıkış sağladıktan sonra Bitstamp borsasında 51.808 dolardan kapanma yaşadı. Bu orandan sonra Elon Musk, boğa koşusuna engel olamayınca U dönüşü yaptı.

Elon Musk Boğa Koşusuna Engel Olamayınca U Dönüşü Yaptı!

Elon Musk Boğa Koşusuna Engel Olamayınca U Dönüşü Yaptı!
Elon Musk Boğa Koşusuna Engel Olamayınca U Dönüşü Yaptı!

Lider kripto para birimlerinde Tesla CEO’su Elon Musk e-araba üreticisi olarak çevresel etkilenmeler nedeniyle Bitcoin ödemelerinin askıya alınacağını duyurduğundan bu yana en yüksek seviyeye gelmiş oldu. 24 saat içerisinde en yüksek seviyeye gelen Bitcoin duyurunun takibinden sonra %14’ten daha fazla oranla düşüş yaşadı. Bitcoin için bu süreç daha da zorlu hale geldi. Tesla’nın darbesi üzerine de Çin madencilik baskısı altında kripto para birimlerinde %40 düşüşle son zamanda 30.000 dolara gerileme yaşadı.

Kripto paralarda fiyat hareketlilikleri Haziran ayı içerisinde düşüş yaşadı ve 22 Haziran civarında da Bitcoin 28.567 dolarda en düşük seviyesini gördü.

Elon Musk Bitcoin Destekçisi Olmaya Devam Ediyor

Bitcoin sahiplerine yönelik Elon Musk kripto paralarda alakasız halde bulunsa da devam eden iyileşmeler sonucunda da sorumlu olması kısmen olarak yapılmakta. Tesadüfi olarak en büyük kripto para birimleri Musk için “The B Word” konferansında destek ile yeniden teyit edilmesinden sonra 21 Temmuz’da yükselişe geçti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir