Bitcoin Ajandası

Tesla CEO’su O Altcoini Desteklemeye Devam Ediyor: Bitcoin’den Daha İyi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tesla CEO’su O Altcoini Desteklemeye Devam Ediyor: Bitcoin’den Daha İyi!

Tesla CEO’su O Altcoini Desteklemeye Devam Ediyor: Bitcoin’den Daha İyi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Tesla CEO’su Elon Musk popüler meme coin’lerden olan Dogecoin’e olan desteğini sürdürüyor. ABD merkezli elektrikli otomotiv şirketi olan Tesla’nın üst düzey yöneticisi Musk, söz konusu altcoin’le alakalı bazı yorumlarda bulunarak desteğini yenilemiş oldu.

Tesla CEO’su Bitcoin’den Daha İyi Olduğunu Belirtti

Tesla CEO’su Bitcoin’den Daha İyi Olduğunu Belirtti
Tesla CEO’su Bitcoin’den Daha İyi Olduğunu Belirtti

Yakın bir zamanda gerçekleştirdiği röportajında ödeme yapma açısından DOGE savunuşunu gerçekleştirdi. DOGE’un bu anlamda Bitcoin’den çok daha iyi olduğunu savunan ünlü yönetici, Dogecoin’in totaldeki işlem kapasitesinin Bitcoin’dan daha fazla olduğunu dile getirdi. DOGE’un yaklaşıl 9 yıl öncesinde şaka amacıyla piyasaya sürülmesine karşın bu kripto para biriminin ödemeler açısından kullanıldığında çok daha fazla potansiyel sahibi olduğunu da ekledi.

Bilindiği üzere Elon Musk, Tesla ve SpaceX’te Dogecoin desteklerine yer veriyor. Bu gibi işletmelerde ürün satın alırken ödeme yöntemi olarak DOGE kullanılabiliyor. Ünlü yöneticinin en önemli hedefi, DOGE’un internette kullanılabilecek para birimleri arasında öncelikli tercih edilebilecek isim olmasıdır.

DOGE Fiyatı Yükseliş Gösterdi

Söz konusu açıklamaların ardından DOGE fiyatı ivme kazandı. Son 24 saatlik zaman diliminde yüzde 3.8 değer artıran DOGE, 0.069 dolar seviyesinde işlem görüyor. Üstelik kripto para piyasalarının en büyük 11’inci birimi olan Dogecoin, gösterdiği bu yükselişle dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir