Bitcoin Ajandası

Tesla ile Kripto Madenciliği Kazandırır mı?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tesla ile Kripto Madenciliği Kazandırır mı?

Tesla ile Kripto Madenciliği Kazandırır mı?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

İddiayı ortaya atan kullanıcı, Tesla ile kripto madenciliği konusuna dikkatlerin çevrilmesine neden oldu. Kripto para madenciliği, daha çok hantal madencilik araçlarıyla yan yana anılırken böyle bir kazanç iddiasının gündemde ses getirmesi şaşırtıcı olmadı. Peki Tesla ile kripto madenciliği kazandırır mı?

Tesla ile Kripto Madenciliği

Tesla ile Kripto Madenciliği
Tesla ile Kripto Madenciliği

Tesla ile kripto madenciliği konusu, çok konuşulanlar arasına girdi. San Francisco’da yaşayan bir kullanıcı, Tesla Model 3 arabasının yardımıyla Bitcoin ve Ethereum’u kârlı olarak çıkarmanın bir yöntemini bulduğunu söyleyerek dikkatleri üzerine çekti.

Siraj Raval isimli bir kullanıcı, CNBC’ye, kripto para piyasası fiyatlarının çok yüksek seviyede olduğu 2021 yılında ayda 800 dolar kazanma başarısını gösterdiğini söyledi.

Raval, otomobilin FSD bilgisayarından destek alarak bir kripto para birimi madenciliği komut dosyasını çalıştırması marifetiyle Model 3’ün elektrik motoruna doğrudan GPU’ları bağladı.

Raval’e göre madencilik kurulumu, piyasa düzeltmelerinde dahi kârlı olmayı sürdürüyor ve gelecekte uzun vadeli bir kripto para madenciliği yapabilmek için aracını bir robotaksiye dönüştürmeyi amaçlıyor. Raval, birçok kripto para birimine yatırım yapma hedefiyle kazancının bir bölümünü kullanma niyetinde görünüyor.

Daha önce Tesla’nın rakibi olan Daymak, kripto para madenciliği yapma özelliği olan 3 tekerlekli bir aracı ürettiğini açıklamıştı.

Daha Önce Gündeme Gelmişti

Raval’in olayından çok daha önce CNBC’ye konuşan YouTube Allessi, 2018 yılında Tesla arabasıyla kripto madenciliği yapıp kazanç elde edeceğini iddia etmişti. Ancak bunun için bir şartı bulunuyordu. Bu, 2017 yılı ocak ayı öncesinde satın alınan araçlar için ücretsiz, sınırsız süper şarj avantajından faydalanmaktı!

Daha sonra e-araba üreticisi, yaygın avantajı kademeli bir şekilde kaldırmaya başladı. Bu durumda da arabanın aküsü, madencilik için kullanmayı imkansız bir hale getirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir