Tesla’yı Bitcoin ile Satın Almak Yanlış Olabilir mi?

Tesla’yı Bitcoin ile Satın Almak Yanlış Olabilir mi?

Haberler
Mart 28, 2021 tarafından Esra Yılmaz
37
Bitcoin, özellikle Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter adresinden duyurduğu ödeme haberinin ardından çok ciddi dalgalanmalar yaşayarak sürekli sürpriz seyirler içine girebiliyor.
Tesla’yı Bitcoin ile Satın Almak Yanlış Olabilir mi

Twitter’da yapılan duyurunun ardından çok ciddi bir dalgalanma sürecine giren Bitcoin, 1 gün içerisinde ATH yapabildiği gibi 24 saat içinde 10 bin dolarlık değer kaybı da yaşayabiliyor. Buna bağlı olarka sosyal medya üzerinde verilen satış emirleri gibi görseller ile kar eden kullanıcılarla dolu olmasına rağmen bu durum, alıcılar adına büyük bir pişmanlık da yaratabilir. Tesla gibi değerli bir ürünün dahi niye pişmanlık yaratabilceği ile alakalı olarak, bazı senaryolar üretildi.

Tesla’yı Bitcoin ile Satın Almak Yanlış Olabilir mi
Tesla’yı Bitcoin ile Satın Almak Yanlış Olabilir mi

Bu Hafta Gerçekleşti

Tesla kurucusu Elon Musk, bu hafta yaptığı duyuru ile şirketin web sitesi üzerinde satışa sunulan araçların satın alımında Bitcoin’in bir ödeme şekli olarak dahil edildiğini açıkladı. Sosyal medyada da büyük bir gündem yaratan bu durum, Bitcoin’in fiyatını başlangıçta yükseltti Fakat direnç noktasından geri dönen Bitcoin, kısa sürede piyasayı fazlasıyla sarstı.

10 bin BTC Karşılığında Pizza

Fakat gündeme oturan bu duyurunun ardından, 22 Mayıs 2010 tarihinde 2 adet pizzayı 10 bin Bitcoin karşılığında satın aldığı da hatırlatıldı. Buna bağlı olarak Tesla gibi önemli bir markanın elektrikli ürünlerini 1 Bİtcoin karşılığında satın almak, bugün avantajlı bir durum olarak gözükse de ileride çok büyük pişmanlıklar yaratabilir.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle