Bitcoin Ajandası

Tether Baskı Sonrası Yükselişe mi Geçiyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tether Baskı Sonrası Yükselişe mi Geçiyor?

Tether Baskı Sonrası Yükselişe mi Geçiyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Dünyada stablecoin olarak ilk sırada yer alan Tether baskı sonrasında ara basımında askıya alınma sonrasında hakimiyet üzerinden tehdit altına alındı. Stablecoin sunum raporlarında da Tron ağı üzerinden 1 milyar dolar yayınlama yaptı. Şu an için Tether baskı sonrasında yükselişe geçecek mi bekleniyor.

Şu zamana kadar Tron ağı üzerinde toplamda 32 milyar USDT ihraç edilirken Ethereum ise toplam arzı %49’u olan ERC-20 coini ile 30,9 milyar USDT yer almaya devam ediyor. Bu arada da Tether baskısı sonrasında hareketliliğe devam ediyor. Tether CTO’su Paolo Ardoino, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“TRON Network’te USDT miktarı yenilendi. Bunun yetkilendirilmiş ancak ihraç edilmemiş bir işlem olduğunu, yani bu tutarın sonraki dönem ihraç talepleri ve zincir takasları nedeniyle kullanılacağını unutmayalım.”

Tether Baskı Sonrası Rakiplerin Güçlü Performansını Dikkate Aldı!

Tether Baskı Sonrası Rakiplerin Güçlü Performansını Dikkate Aldı!
Tether Baskı Sonrası Rakiplerin Güçlü Performansını Dikkate Aldı!

Tether, son zamanlarda düzenleyici baskılar üzerinden rakiplerde güçlü olan performans üzerinden Pazar sorunu ile karşı karşıya kalarak USDT’nin olumsuz etkilenmesinin önemli nedeni olarak kara para nedenlerinden dolayı da 1000 kişinin tutuklanması ile Çin kripto para piyasalarından baskısı oluştu.

Singapur’da merkezi olarak yatırım şirketi olan Matrixport’un eski Başkan Yardımcısı ve kurucu ortağı Rachel Lin, Tether üzerinde neden daha az talep olduğunu da açıkladı:

“Tether’in Asya’daki pazarı çoğunluğu OTC yatırımcıları aracılığıyla gerçekleşir ve piyasaya daha az nakit girdiği için Tether için daha az talep olur.”

USDC, Tether’ın Önüne mi Geçiyor?

USDT’nin talepleri büyük oranda düşüş görürken Circle desteği ile stabilcoin olan USDC Asya üzerinden dünya çaplarında son derece etkili bir büyüme görüldüğünden alternatif olarak görülmeye başlandı. Messari, bir araştırmalarda analistliği yapan Ryan Watkins, USDC’nin yükselişi ile ödemelerde kullanım sunmak için uygulanacağını söyledi.

Tether bu yıl üzerinde toplamda dolaşım arzları üzerinden 20,9 milyar olarak USDT’den %200 oranında bir artış görüldü. Bu duruma rağmen Tether’ın en yakın 3 rakibi de daha iyi performans göstermeye başladı. USDC bu yıl üzerinde %600 yükselişlerinde 1 Ocak gününden itibaren 3,9 milyardan27,6 milyara kadar çıkış yaşadı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir