Bitcoin Ajandası

Tether Düşüşü de Panik Yarattı! LUNA’dan Sonra Piyasalarda Neler Oluyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tether Düşüşü de Panik Yarattı! LUNA’dan Sonra Piyasalarda Neler Oluyor?

Tether Düşüşü de Panik Yarattı! LUNA’dan Sonra Piyasalarda Neler Oluyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Bitcoin’in destek seviyesi olan 32 bin doların altında gerilemesinden sonra piyasaları korku sararken, altcoinlerde buna bağlı olarak şiddetli değer kaybı yaşadı. Bu gelişmeyi takip eden bir diğer olaysa stablecoin’lerin çöküş yaşaması oldu. Özellikle de büyük ölçekli stablecoin’lerde görülen bu çöküşte en çok dikkat çeken isim Terra’nın UST’si olurken, bu sabah Tether düşüşü de korku ve paniğe neden oldu. USDT coin’in değeri bu sabah saatlerinde 0,96 doların altına düştü.

Tether Düşüşüyle Piyasaları Korku Sardı

Tether Düşüşüyle Piyasaları Korku Sardı
Tether Düşüşüyle Piyasaları Korku Sardı

Algoritmik stablecoin’lerin tartışmalarını devam ettiği kripto para piyasasını şimdi de USDT korkusu sardı. Uzun yıllardır piyasanın en büyük stablecoin’i olma niteliği taşıyan USDT, bu sabah 0,96 dolar seviyesine kadar gerileme gösterdi. En büyük kripto para piyasası olarak bilinen Binance’te yatırımcıların büyük çoğunluğu farklı birimlere yönelmeye başladı bile. Tether düşüşü büyük bir korkuya neden olurken, yatırımcılar açısında henüz panik ortamı gelişmedi.

Tether CTO’sunun Açıklaması Rahatlattı

Tether CTO’su Paolo Ardino tarafından konuya ilişkin Twitter üzerinden yapılan açıklamada tether.to adresi üzerinden hala 1 dolar karşılığında 1 USDT verildiği ifade edildi. Bu açıklamayla yatırımcılara herhangi bir panik durumunun söz konusu olmadığı mesajı verilmiş oldu.

LUNA ve Tether düşüşünden diğer stablecoin’lerde de değer kaybı görülmeye başladı., USDN, Waves’in de kırmızı renkte bir grafik çizerken, bu durum stablecoin faciasına yönelik soru işaretlerine neden oldu. Piyasa verilerine göre 1:1 ABD dolarına denk gelmesi gereken Neutrino (USDN) 0,75 dolara gerilerken, Waves de son 24 saat içinde yüzde 30’luk değer kaybı yaşadı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir