Bitcoin Ajandası

Tether Protokolü ETH 2.0’ı Destekleyebilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tether Protokolü ETH 2.0’ı Destekleyebilir!

Tether Protokolü ETH 2.0’ı Destekleyebilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Ethereum konsensüs mekanizmasının değişikliğine yönelik çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor. Bu süreçte Ethereum tabanlı protokollerden yeni açıklamalar geliyor. Bir yandan Layer 2 protokollerinin geliştirilme süreci işlerken, diğer yandan ETH geliştirici ekibinden gelen ve gelecek her haber dikkatle izleniyor. Yakın bir zamanda açıklamada bulunan Tether protokolü baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, ETH 2.0 güncellemesini destekleme planlarından bahsetti.

Tether Protokolü L2’yi Destekleyecek

Tether Protokolü L2’yi Destekleyecek
Tether Protokolü L2’yi Destekleyecek

Ethereum’un bir hisse kanıtı konsensüs sistemi haline getirecek olan L2 Birleşmesinin, ağın elektrik üretimini ortalama yüzde 99 oranında düşürmesi bekleniyor. Açıklamalarını Twitter hesabı üzerinden yapan Ardoino, Tether’in Merge’ü bir kez daha ertelenmesiyle alakalı spekülasyonlar devam ederken, ETH 2.0’ı destekleyeceklerini belirtti.

ETH 2.0’ın Sağlayacakları Neler?

ETH 2.0, Ethereum ekosisteminde uzun zamandır hayata geçirilmesi gereken bir güncelleme olarak ifade edilebilir. Ethereum’a bütün kripto para sektörüne hizmet verebilmesi için ihtiyaç duyduğu güvenlik ve ölçeklenebilirliği sağlayabilecek. Üstelik enerji tüketimini minimuma düşürmeyi, sistemde daha fazla işlem gerçekleştirilebilmesini ve güvenliğini artırmayı hedefliyor.

Teknik açıdan incelediğimizde Ethereum bir Proof of Stake konsensüsüne sahip olacak ve parça zincirlerin tanıtımını gerçekleştirecek. Bu durum, Ethereum’un çalışma şeklinde ciddi bir değişiklik ve önemli bir fayda sağlayabilecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir