Bitcoin Ajandası

Tether Yeni Stabilcoin’i için Harekete Geçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tether Yeni Stabilcoin’i için Harekete Geçti!

Tether Yeni Stabilcoin’i için Harekete Geçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

Tether yeni stabilcoin’i için hazırlık yapıyor. Konuyla alakalı olarak elde edilen bilgilere göre yeni coin ABD dolarına değil İngiliz sterlinine sabitlenmiş olacak.

Tether Yeni Stabilcoin’i İngiliz Sterlinine Sabitlenecek

Tether Yeni Stabilcoin’i İngiliz Sterlinine Sabitlenecek
Tether Yeni Stabilcoin’i İngiliz Sterlinine Sabitlenecek

Piyasa değeri bakımından en büyük stabilcoini olan USDT’nin şirketi Tether, kripto para piyasasına yeni bir stabilcoin sürmeye hazırlanıyor. Bu yeni coin diğerlerinden farklı olarak ABD dolarına değil 1:1 oranıyla İngiliz sterlinine sabitlenmiş olacak. Ayrıca GBPT olarak isimlendirilecek olan bu yeni dijital varlık, ilk olarak Ethereum ağı üzerinde işlem görmeye başlayacak.

Tether CTO’su Paolo Ardoino konuyla alakalı olarak bir açıklamada bulundu. Ardoino açıklamasında Birleşik Krallığın kripto para inovasyonu ve finansal piyasalar açısından kripto varlığın daha geniş kapsamlı kullanılabilmesi konusunda bir sonraki aşama olduğunu düşündüklerini belirtti. Ayrıca dünya üzerindeki en büyük stabilcoin ihraççısının verdiği GBP türünden bir stabilcoine ulaşım sağlayarak bu yeniliğe öncülük etme hedeflerinin bulunduğunu da ekledi.

Beşinci Stabilcoin Olacak

Tether’in söz konusu bu yeni stabilcoin’i, euroya sabitlenen EURT, Meksika pezosuna sabitlenen MXNT, Çin yuanına sabitlenmiş CNHT ve ABD dolarına sabitlenmiş USDT’den sonra beşinci stabilcoin olma niteliği taşıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir