Bitcoin Ajandası

The Economist Portföyünüzde Bitcoin Olması Çok Mantıklı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. The Economist Portföyünüzde Bitcoin Olması Çok Mantıklı!

The Economist Portföyünüzde Bitcoin Olması Çok Mantıklı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

1952 yılı içinde Hary Markowitz adlı bir ekonomist yazılarından değinmesiyle makale üzerinde yatırım çeşitli üzerinde durduruldu. Makale detayında da Bitcoin olması çok mantıklı çok mantıklı yorumu dile getirildi.

Markowitz yazılan yazılarda 1990 yılında Nobel ödülü kazandırıyor ve Modern Portföy Teorisi’nde gelişimlere destek olurken etkili olmaktadır. Nobel ödülünü kazanan ve Modern Portföy Teorisi’nde gelişiminde etkili olmaktadır. Markowitz’e göre, The Economist dergisi “Portföy İçerisinde Bitcoin Olması Akıllıca” başlıklı yazısında Bitcoin ile ilgili görüşler dile getirildi. Ünlü ekonomi dergisi içinde son dönemde kripto paralara yönelik içerik sayılarında bir hayli artış görüldü. Geçmiş dönemde de merkezi bulunmayan finans üzerinden hazırlık sayıları bunları kanıtlamaktadır.

Bitcoin Olması Çok Mantıklı!

Bitcoin Olması Çok Mantıklı!
Bitcoin Olması Çok Mantıklı!

The Economist, başlıkta verilen söylemin altını çizerek yazıya başlangıç yapıyor. Kripto para piyasalarında görülen yüksek volatiliteye de değindi. Diğer yandan portföyler üzerinde körele hareket etmeyen varlıklar yatırımcıların da daha rahat uyumasını sağlamaktadır. Yazı içerisinde verilen örnek üzerinden gidildiğinde de hisse senetleri ve Bitcoin başka olmak üzere kripto paralar bu gruba dahil edilmiştir. Bonolar üzerinden getiri ile geleneksel borsaları arkadan takip ederek ilerlemesi ile geleneksel borsalar üzerinden yukarıda bahsedilen gibi kripto para borsalarından izlenmesine kadar bahis geçiyor.

Bitcoin Rüyası Başarılı Olabildi Mi?

Ünlü milyarder Paul Tudor Jones’un portföyü üzerinde gerçekleşen oranda yüzde 5’inin Bitcoin’de yer aldığı açıklamasına değiniliyor.

The Economist’in portföy üzerine yaptığı tespitlerden bir tanesi de şu şekilde:

“Birçok yatırımcı, yatırımları ile sadece iyi yapmayı istemezler. Aksine, daha iyisini yapmayı isterler. Portföy oluştururken, varlıklara dair olan bilgiler değerlendirilmeli ve endişeler göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca, geçmiş performans, gelecek performans üzerine her zaman gösterge olarak tanımlanmaz.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir