Bitcoin Ajandası

The Merge Yaklaştıkça ETH Fiyatı Yükseliyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. The Merge Yaklaştıkça ETH Fiyatı Yükseliyor!

The Merge Yaklaştıkça ETH Fiyatı Yükseliyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Eylül ayında gerçekleştirileceği açıklanan The Merge yükseltmesi için hazırlıklarına devam eden Ethereum’un fiyatı yükseliş gösteriyor. Elde edilen verilere göre ETH fiyatı son 24 saatte yüzde 13’ten fazla değer kazandı.

The Merge Beklentisi ETH Fiyatını Artırdı

The Merge Beklentisi ETH Fiyatını Artırdı
The Merge Beklentisi ETH Fiyatını Artırdı

Önümüzdeki ay hayata geçirilmesi beklenen Ethereum Merge yükseltmesi için çalışmalar aralıksız olarak sürdürülüyor. 10 Ağustos’ta ABD Temmuz 2022 enflasyon verilerinin açıklanması ve Goerli testinin gerçekleşmesinin ardından Ethereum fiyatı büyük ölçüde artış gösterdi.

Ethereum ana ağında gerçekleştirilecek olan Beacon Chain ve Merge ile yükseltmesinin Eylül ayında hayata geçirilmesi planlanıyor. Bu süreç ilk olarak test ağı Popsten birleşmesinin haziran ayında hayata geçirilmesiyle başladı. Geçtiğimiz ayın başındaysa bir diğer test ağı Sepolia’ya geçildi. The Merge öncesindeki son test ağı olan Goerli’yse geride kaldı.

24 Saatlik Gelişmeler de Fiyatı Etkiledi

Güncellemelerin ve dün açıklanan ABD enflasyon rakamlarının getirisi Ethereum fiyatını olumlu yönde etkiledi. Sırsıyla Popsten, Sepolia ve Goerli’nin Ethereum ağına olan güveni artarken, tahminlerin altında açıklanan enflasyon rakamları da fiyat yükselişine katkı sağlamış oldu. CoinGecko tarafından elde edilen verilere göre Ethereum fiyatı bu gibi gelişmelerin yaşandığı son 24 saat içerisinde yüzde 13’ten fazla artış gösterdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir