Bitcoin Ajandası

The Sandbox’tan İlgi Çekici Turkishverse Projesi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. The Sandbox’tan İlgi Çekici Turkishverse Projesi!

The Sandbox’tan İlgi Çekici Turkishverse Projesi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Metaverse dünyasının öncü isimlerinden The Sandbox, global anlamda tanınan Türk oyuncularının ve dizilerinin metaverse dünyasına aktarılacağı Turkishverse projesini duyurdu.

Sektörün en popüler metaverse platformlarından The Sandbox, yeni iş ortaklıklarıyla daha geniş kitlelere erişmeye devam ediyor. Platform, Türkiye’de 2022 yılının başında duyurduğu Hong Kong Mega City projesinin hemen peşine yeni bir projeye imza atıyor.

The Sandbox, söz konusu olan bu yeni projesini, Maslak ESA Arena’da gerçekleştirdiği “Sandbox Metaverse: Geleceğe İz Bırak!” etkinliğinde duyurdu.

Sandbox, Turkishverse Projesi için Kollarını Sıvadı

Sandbox, Turkishverse Projesi için Kollarını Sıvadı
Sandbox, Turkishverse Projesi için Kollarını Sıvadı

Şirketin kurucu ortağı ve COO’su Sebastien Borget, hedeflenen metaverse çalışmaları arasında Singapur, Kore ve Türkiye’nin yer aldığını dile getirmişti. Bu açıklamadan kısa bir süre sonrasındaysa Sandbox, Muhteşem Yüzyıl, Kral Şakir türünden projelerin ve Engin Altan Düzyatan gibi oyuncuların dahil edileceği bir Türkçe metaverse evreni için kollarını sıvadı.

Elde edilen bilgilere göre, Türk kültürünü dünyaya en etkili bir şekilde aktaran popüler film, dizi ve oyunculardan bazılarının Turkishverse projesinde bir araya getirilmesi hedefleniyor. The Sandbox ile iş ortaklığı gerçekleştiren dizi, film ve program yapımcıları, hatta sanatçılar, LAND (arsa) aracılığıyla bu yeni projenin bir parçası olacak. Bu sayede Türkiye’deki yeni proje ve içerik formatlarıyla genç hedef kitleye erişim sağlanabilirken, küresel izleyiciler açısından da blok zinciri tabanlı yeni bir gelir modeli sunulmuş olacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir