Bitcoin Ajandası

Kripto Sektöründe Ticari Marka Başvuru Sayısı Bu Yıl Artış Gösterdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Sektöründe Ticari Marka Başvuru Sayısı Bu Yıl Artış Gösterdi!

Kripto Sektöründe Ticari Marka Başvuru Sayısı Bu Yıl Artış Gösterdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Kripto para sektörü ayı piyasasının sonuçlarıyla mücadeleye devam ederken, yapılan araştırmalar neticesinde 2022 yılında ticari marka başvurusu gerçekleştiren şirketlerin sayısında artış yaşandığı belirlendi. Verilere göre bu yıl 3 bini aşkın başvuru gerçekleştirildi.

Kripto para piyasaları söz konusu bu başvuru sayısıyla 2021 verilerini arkasında bırakmış oldu.

Ticari Marka Başvuru Sayısı Arttı

Ticari Marka Başvuru Sayısı Arttı
Ticari Marka Başvuru Sayısı Arttı

Kripto para sektöründe fiyat düşüşleri etkisini sürdürüyor. Bütün kripto varlıkların en yüksek değerlerinden yüzde 70’lik kayıp yaşamasına karşın kripto para piyasası büyümeye devam ediyor. Bununla beraber ayı piyasasının etkisini göstermesine rağmen birçok ünlü marka Metaverse, NFT ve Web3 için ticari marka başvurusu gerçekleştirdi.

Elde edilen verilere göre 2022 yılında Metaverse ve kripto işletmelerine bağlı totalde 4 bin civarında marka başvurusu gerçekleştirildi. Ticari marka ve patent avukatı olarak tanınan Michael Kondoudis Twitter hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulundu. Kondoudis tweetinde söz konusu başvuruların özellikler son birkaç ayda artış gösterdiğini dile getirdi.

Büyük Markaların İlgisi Devam Ediyor

2022 Ocak-Ağustos döneminde gerçekleştirilen ticari marka başvuru sayısının 3 bin 600 civarında olduğu bilinirken, bu durumda 2021 yılının aynı dönemine nazaran yüzde 2,3’lük artış yaşandığı görülüyor. Markaların Metaverse ve NFT’lere olan ilgisi, piyasalardaki değer kaybına karşın azalmış gibi görünmüyor. Buna gösterilebilecek en yakın örnek olarak Hermes ve Columbia Records’un gibi kendi alanının en başarılı markaları tarafından gerçekleştirilen başvurular gösterilebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir