Bitcoin Ajandası

Tim Draper’in BTC Tahmini Şaşırttı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tim Draper’in BTC Tahmini Şaşırttı!

Tim Draper’in BTC Tahmini Şaşırttı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Tim Draper’den gelen beklenmedik BTC tahmini piyasalarda şaşkınlığa yol açtı.

Portekiz’de gerçekleştirilen Lizbon Web Summit’te birtakım açıklamalarda bulunan Tim Draper, Bitcoin fiyatının 250 bin dolara ulaşabileceğinden bahsetti.

Draper’ın 6 Aylık İddialı BTC Tahmini

Draper’ın 6 Aylık İddialı BTC Tahmini
Draper’ın 6 Aylık İddialı BTC Tahmini

Kripto para yatırımcısı ve risk sermayedarı olarak tanınan Tim Draper, sektörün lider varlığı Bitcoin hakkında dikkat çeken tahminlerinden bahsetti. Açıklamalarını Lizbon Web Summit’te yapan Draper, Bitcoin’in önümüzdeki 6 ay içerisinde 250 bin dolara ulaşabileceğini dile getirdi.

Ünlü yatırımcı BTC tahmininde, özellikle kadınların Bitcoin fiyatını bu seviyeye itebileceğini düşünüyor.

Skype ve Hotmail türünden kuruluşların ilk destekçilerinden biri olan Draper, ağırlıklı olarak kadın Bitcoin yatırımcılarının lider kripto para biriminin yatırımcı kitlesini genişletebileceğini öngörüyor.  

New York Life Investment Management tarafından yapılan araştırmaya göre kadın yatırımcılar, ABD’de bulunan kripto serve3stinin yaklaşık yüzde 51’ini elinde tutuyor.

Yaşanan Olumsuzluklar Piyasayı Etkiledi

Bitcoin fiyatının Kasım 2021 döneminde 69 bin dolar seviyesini görüp ATH yapmasının ardından önemli bir değer kaybı yaşadı. Özellikle Terra ekosisteminin Mayıs 2022 döneminde yaşamış olduğu ciddi çöküş, yatırımcıların kripto para piyasasına olan güvenini büyük ölçüde sarsmış durumda.

Diğer yandan ABD Merkez Bankası (FED) tarafından gerçekleştirilen faiz artırımları da Bitcoin fiyatının 20 bin dolar seviyesinde konsolide olmasına yol açtı.

Piyasaların en önemli kripto para birimi olan BTC, Coinmarketcap verilerine göre haberin yazıldığı esnada 21 bin 402 dolar bandında işlem görüyor. Elde edilen bu verilere göre Bitcoin fiyatı sınırlı da olsa artış gösteriyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir