Bitcoin Ajandası

Tokenbox Projesi Nedir? TBX Coin Nereden ve Nasıl Alınır?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Tokenbox Projesi Nedir? TBX Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Tokenbox Projesi Nedir? TBX Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Tokenbox projesi, kripto para fonlarının yönetilmesi için ihtiyaç duyulan tüm unsurları barındıran blok zinciri tabanlı bir platform olarak ifade ediliyor. TBX adında yerel tokene sahip olan bu platform, kullanıcılarına pek çok farklı konuda avantaj sağlayabiliyor.

Günümüzde birçok yatırımcı ve kripto meraklısı açısından soru işareti olan Tokenbox projesi, DeFi alanında hizmet veren bir protokol olarak biliniyor. Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde projenin kullanıcılarına ne sunduğu, TBX Coin’in ne işe yaradığı ve nereden satın alınacağı gibi detaylardan bahsettik.

Tokenbox Projesi Nedir?

Tokenbox Projesi Nedir?
Tokenbox Projesi Nedir?

Blockchain teknolojisinin gelişmesi ve kripto para piyasalarının her geçen gün büyüme kaydetmesiyle beraber gizli kalmış pek çok farklı proje de gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bu projelerden bazıları eşi benzeri olmayan bazı alanlarda hizmet verirken, bazılarınınsa kullanımlarının son derece yakın olmadı dikkat çekiyor. Tokenbox projesi de bu projelerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Tokenbox projesi, kripto piyasasında sayıları oldukça fazla olan fon yönetim platformlarından biri olarak bilinmektedir. Fakat Tokenbox’ı bu alanda faaliyet gösteren birçok projeden ayıran bazı özellikleri de dikkatleri üzerine topluyor. Buna göre proje, ortalama düzeydeki bir yatırımcıyla üst düzeydeki bir trader’i bir araya getirebiliyor. Bununla beraber onlara güvenli bir ortam sunan platform, aynı zamanda bu kişilerin fonlarını ve yatırımlarını rahatlıkla yönetebilmelerine olanak sağlıyor.

Tokenbox’ı diğer projelerden ayıran en önemli özelliği; yöneticileri, traderlar’ı ve yatırımcıları bir araya getirmesidir. Bu bir araya gelme sayesinde hemen her alandan kullanıcı, gelirini maksimize etmenin bir yolunu bulabiliyor. Tokenbox’ı kullanan kişiler, kripto piyasasındaki fonları yönetebilmek adına en başarılı stratejilere de erişim sağlama imkânı elde edebiliyor. Bu durumu bir örnekle izah etmemiz gerekirse; yatırımcılar, takip ettikleri traderlar’ın portföy stratejini doğrudan kopyalayabilir. Ayrıca bütün portföy süreçleri, yüksek güvenlik olanağını da garanti ediyor. Bu durum, yatırımcıların risk ve getiri oranlarıyla yasal fonlar doğrultusunda yatırım yapabileceği anlamı taşıyor.

Tokenbox Özellikleri Nelerdir?

Tokenbox özellikleri, piyasada birçok yatırımcının projeyle alakalı merak ettiği konular arasında yer alıyor. Tokenbox projesinin özelliklerini şu şekilde örneklendirebiliriz:

 • Yatırımcılara kendi portföyünü ücretsiz olarak başlatabilme ve çalıştırabilme imkânı sunar.
 • Sahip olduğu portföy belirteci özelliğiyle yatırımcıların portföye kolaylıkla katılmasını sağlar.
 • Kullanıcılarından minimum ölçüde işlem ücreti tahsil eder.
 • Varlık yönetimi için ihtiyaç duyulan her türlü özelliğe sahiptir.
 • TBX Yatırım Çiftliği ile ekstra gelir elde etme imkânı sunar.

Tokenbox Projesi Kullanıcılarına Ne Sunar?

Tokenbox projesiyle yatırımcılar, Ethereum Blockchain akıllı sözleşmelerinden faydalanabiliyor. Bununla beraber bankacılık sistemine entegre edilen bir ağ geçidinden de faydalanabiliyor. Platformun cüzdan uygulaması sayesinde pek çok farklı kripto para birimi barındırılabiliyor.

Tokenbox projesinin kullanıcılarına sundukları bu kadarla sınırlı kalmazken, ayrıca kullanıcılar yüksek güvenlik sistemi ve portföy yönetim araçları üzerinden kendi için en uygun yatırım stratejisini belirleyebiliyor. Yatırımcıların izlediği traderlar, bu durum karşısında ödeme alarak ek gelir elde etme şansına sahiptir. Üstelik yatırımcılar da getirisini en üst düzeye çıkarabilme avantajı elde edebiliyor.  

TBX Coin Nedir? Ne Fayda Sağlar?

Kripto piyasasıyla yakından ilgilenen birçok insanın projeyle alakalı merak ettiği konulardan bir diğeri de TBX Coin’in ne olduğu ve ne işe yaradığıdır. TBX Coin, Tokenbox projesinin yerel tokeni ya da kripto para birimi olarak tanımlanır. Temelde bir ERC-20 tokeni olan TBX, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir varlıktır.

Diğer yandan TBX Coin, platform dahilinde birtakım kullanım alanlarına sahiptir. “TBX Coin ne işe yarar?” sorusuna yanıt olarak da gösterilebilen bu alanlardan bazıları şunlardır:

 • Yatırımcılar ve platform kullanıcıları, TBX Coin’leriyle fonlarını yönetebiliyor.
 • En başarılı traderlar’ın stratejilerini kopyalayabilmek için ödeme aracı olarak kullanılabiliyor.
 • Çeşitli işlemlerde gas ücreti olarak kullanılabiliyor.
 • TBX Yatırım Çiftliği’nde ek gelir elde etmeye yarıyor.

TBX Coin Fiyatı ve Toplam Arzı

Coinmarketcap verilerine göre TBX Coin fiyatı yazım esnasında (19 Aralık 2022) 0,001345 dolar seviyesinden işlem görüyor. Buna göre TBX Coin fiyatı son 24 saatte yüzde 0,82 değer kaybetmiş görünüyor.

TBX Token’in piyasaya sürüldüğü tarih itibariyle gördüğü en yüksek seviye, 11 Nisan 2021 tarihinde gördüğü 2,06 dolar seviyesi olarak biliniyor. Tüm zamanların en düşük seviyesiyse 21 Mayıs 2021 tarihinde gerilediği 0,0003001 dolar seviyesi olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Bunların yanı sıra projenin yerel tokeninin arz miktarı da soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Yine Coinmarketcap verilerine göre TBX Coin’in dolaşımdaki arz miktarı 11.235.451 adet olarak bilinirken, toplam arzı 16.051.590 TBX olarak biliniyor. Maksimum arzı hakkındaysa herhangi bir veri bulunmuyor.

TBX Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Tokenbox projesinin kripto para birimi TBX Coin, çeşitli borsalarda listelenen bir varlıktır. Dolayısıyla projeye yatırım yapmak ve TBX Coin sahibi olmak isteyen yatırımcıların ilk olarak bu borsalara erişim sağlaması gerekir. TBX Coin’i listeleyen borsalardan bazılarıysa şunlardır:

 • Hotbit
 • Yobit
 • Bancor Network

TBX Coin satın almak isteyen yatırımcıların ilk aşamada bu borsalardan herhangi birine erişim sağlaması ve hesap oluşturması gerekir. Hesap oluşturan yatırımcılar KYC işlemlerini (kimlik doğrulaması) de tamamlamalıdır. Bu iki adımın ardından doğru işlem paritesinden hesabına para yatırmalıdır. Örneğin; Bancor Network’te işlem gören TBX’in işlem çifti TBX/BNT’dir. Dolayısıyla yatırımcının hesabına BNT cinsinden para yatırması gerekir. Bu sayede yatırımcı kolaylıkla TBX satın alım emri oluşturabilmekte ve birkaç dakika içerisinde varlığın hesabına geçmesini sağlayabilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir