Bitcoin Ajandası

Tokenler Piyasaya Boşaltılıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tokenler Piyasaya Boşaltılıyor!

Tokenler Piyasaya Boşaltılıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Ethereum kullanıcılarından ağ işlemleri üzerinde toplamda ne kadar gas ücreti harcadıklarını gösteren basit bir hizmet olan Fees.wtf, günün erken saatlerinde WTF tokenini yayınladı. Tokenler piyasaya boşaltılıyor. Kullanıcılar, bu hizmet ile ne kadar gas harcama yaptığını görmek için cüzdan adreslerini de web sitesine girdiler.

Yapılan duyurulara göre bir airdrop’ta, kullanıcılar hizmetin premium versiyonu üzerinde ömür boyu erişim sağlama aşamasında WTF tokenlarını ve bir “Rekt” NFT’sini talep etme durumuna geldiler. Bunun, 0.01 ETH’ye mal olduğunun bildirilmesi üzerine de WTF token lansmanı çılgın bir başlangıç ​​için adım attı. Bildirilenlere göre de kullanıcılar binlerce dolar kaybı yaşadı ve bir bot, 187.000 dolara eşdeğer tutulan 58 ETH ile gözden uzaklaştı. Airdrop öncesinde, fees.wtf, ilk lansmanın 100 milyon WTF sunacağını duyurusunu yaparak ideal olarak, dolaşımda bulunan arz, projenin token ekonomisinde ana cazibesi olmalıydı, ancak işler planlandığı gibi gitmedi.

Tokenler Piyasaya Boşaltılıyor!

Tokenler Piyasaya Boşaltılıyor!
Tokenler Piyasaya Boşaltılıyor!

Botlar açılış saatleri içerisinde çılgınca ticaret yapılması sonrasında büyük miktarda fonla bir bot ortadan kayboldu. Sosyal ağlar, binlerce dolar kaybı yaşarken airdrop katılımcıları arasından şikayetleriyle etrafı sardı. WTF ekibi, airdroptan iki saat sonra aşağıdaki gibi bir açıklama yaptı:

“Lansmanın hemen ardından sadece küçük bir miktar likidite vardı ve 100’lerce ETH’yi bir veya iki ETH likiditesi olan bir havuza gönderen botlar vardı. Ayrıca işlemde yüksek değişim yaşadılar ve esasen tüm ETH’lerini boşaltan diğer botlar tarafından sıkıştırıldılar.”

WTF Geliştiricilerinin Likidite Havuzu

Bu, WTF geliştiricilerinden nakit ihtiyacı için havuzu yönetiminden havuzu açıkta bıraktığı anlamına gelir. Düşük likiditelerde neden olan botlar WTF tokenının fiyatını manipüle etti. WETH karşılığında satılabilen bot, WTF tokenleri haricinde Rekt NFT’yi talep etmeye çalışan nakit ihtiyacı sağlayıcılarından da çaldı. Bazı kullanıcılar airdrop’u ve genel olarak projeyi bir Ponzi dolandırıcılığı olarak nitelendirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir