Bitcoin Ajandası

Tokenomy Nedir? TEN Coin Nereden ve Nasıl Alınır?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Tokenomy Nedir? TEN Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Tokenomy Nedir? TEN Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Tokenomy (TEN), staking, kitle fonlaması, mevduat ve token oluşturma gibi çeşitli faaliyetlerde bulunan bir tür kripto para borsası olarak ifade edilmektedir. Günümüzde birçok kripto para yatırımcısı için soru işareti olan bu platform, kullanıcılarına sunduğu avantajlarla bilinmektedir.

Kripto para yatırımcıları için pek çok farklı finans hizmeti sunan Tokenomy borsası, lisanlı bir platformdur. Üstelik diğer kripto paralardan farklı olarak birtakım özelliklere sahip olan bu platform, piyasadaki en güvenilir platformlar arasında yer almasıyla da dikkat çekmektedir.

Malezya merkezi olan bu kripto para borsası, AML ve CFT gibi ilkeler doğrultusunda faaliyet göstermektedir. Buna göre kara para aklama ve terör finansmanı gibi durumlarla mücadele halinde olan borsa, aynı zamanda kötü niyetli kişi ve yazılımlar karşısında koruyucu bir misyon üstlenen CMIC üyesidir. 

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde yatırımcılar açısından merak konusu olan “Tokenomy nedir ne işe yarar kullanıcılarına ne sunar ve TEN Coin nedir?” gibi soruları yanıtlayacağız.

Tokenomy Nedir?

Tokenomy Nedir?
Tokenomy Nedir?

Tokenomy, topluluk üyelerine pek çok farklı finansal hizmetler sunan bir kripto para borsası olarak tanımlanmaktadır. Lisans sahibi bir yatırım platformu olarak da ifade edilebilen bu borsa, kendisini diğerlerinden farklı kılan birtakım özelliklere sahip olmasıyla bilinmektedir.

Tokenomy’de topluluk üyelerinin erişim sağlayabildiği ürün ve hizmetlerden bazıları şunlardır:

  • Staking
  • Çift para birimi mevduatı
  • Sabit mevduat
  • Kredi
  • Spot/vadeli işlem piyasasında ticaret

Kripto yatırımcıları bu türden yatırım araçlarını kullanarak sahip oldukları kripto para portföyünü iyileştirip geliştirebilme şansına sahiptir. Bununla beraber yatırımcılar, kazanç düzeyini en üst seviyeye çıkarabilmek ya da bunun gibi çeşitli özelliklere erişerek avantaj elde edebilmektedir.

Bu durumu bir örnekle izah etmek gerekirse; bu platformun topluluk üyeleri, block zinciri ekosistemi sayesinde kendi tokenini oluşturabilme imkanına sahiptir. Platformun bu özelliği, Ethereum’daki akıllı sözleşmelerle benzer bir mantıkta çalışmaktadır. Ayrıca platformun ekosisteminde, adil kitle fonlaması adına bir launchpad platformu da bulunmaktadır.

Projenin geliştirici ekibi, platformun ekosistemi dahilinde gerek küçük gerekse büyük ölçekli yatırımcıların kendi kripto parasını oluşturabilmesini amaçlamaktadır. Token oluşturma ve piyasaya sürmesinin yanı sıra, launchpad üzerinden kripto para projelerine fon temin etmeyi de kolaylaştırmaktadır. Böylelikle yatırımcılar ve geliştiriciler, kendi kripto para projesi için doğru ve verimli bir başlangıç yapabilmektedir.

Tokenomy Kullanıcılarına Ne Sunar?

Kripto para borsasıyla alakalı merak edilen pek çok farklı konuyla karşılaşabilmek mümkün olurken, “Tokenomy kullanıcılarına ne sunar?” sorusu da bu konulardan biridir.

Tokenomy, esasında bir kripto para takas platformudur. Mevcut düzende 200’ü aşkın dijital varlığı destekleyen bu platform, aynı zamanda TEN adındaki bir ERC-20 tokenine sahip olmasıyla bilinmektedir. Platformun yerel tokeni olarak da ifade edebilmenin mümkün olduğu TEN Coin, platformdaki kullanım alanlarıyla yatırımcıları kendine çekmeyi amaçlamaktadır. Topluluk üyeleri, borsa ve diğer ekosistemler dahilinde NFT ya da kripto kredileri, staking, launchpad, mevduat gibi ürünlere erişim imkânı sağlamaktadır.

Tüm bunların yanı sıra elde edilen bilgilere göre platform, varlıklarını stake eden kullanıcılarına yüzde 12 pasif gelir imkânı sunmaktadır.

TEN Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

Projeyle alakalı merak edilen bir diğer konuysa TEN Coin’in ne olduğu ve ne işe yaradığı gibi konulardır. TEN Coin, Tokenomy platformunun kendi kripto para birimi olarak tanımlanmaktadır. Bir tür ERC-20 tokeni olan TEN Coin ile yatırımcılar staking yapabilme şansına sahiptir. Proof of Stake mekanizmasıyla çalışan blok zinciri, bu sayede güvenliği üst düzeyde tutmaktadır.

Diğer yandan Tokenomy kullanıcıları, token oluşturabilmek adına akıllı sözleşmeleri çalıştırabilmek için TEN Token ile ödeme yapmak durumundadır. Bununla beraber TEN Token, topluluk üyelerin platform dahilinde bir dizi indirim ve avantajlardan faydalanmasını da sağlayabilmektedir. Bu durumu bir örnekle izah etmemiz gerekirse; diğerlerine göre daha az işlem ücreti ödemesi, yeni tokenlere daha erken erişim sağlaması gibi durumlar, TEN Coin sahiplerinin elde ettiği avantajlar arasında yer almaktadır. 

TEN Coin Fiyatı ve Toplam Arzı

Kripto para piyasalarında son dönemlerde yaşadığı fiyat dalgalanmalarıyla dikkat çeken TEN Coin, aynı düzeyde dalgalanmalar yaşamaya devam ediyor. Coinmarketcap verilerine göre yazım esnasında TEN Coin fiyatı 0,02237 dolar seviyesinden işlem görüyor. Üstelik son 24 saatlik verilere göre yüzde 0,50 civarında değer kazanmış gibi görünüyor.

TEN Token’in geçmiş fiyat verilerinden de bahsetmek gerekirse, piyasaya sürüldüğü tarihten bu yana en yüksek seviyesi, 10 Mart 2018 tarihinde gördüğü 0,4279 dolar seviyesi olarak kayıtlara geçmiş durumda. Diğer yandan tarihinin en düşük seviyesiyse 25 Aralık 2020 tarihinde gördüğü 0,002514 dolar seviyesi olarak biliniyor.

Diğer yandan yine Coinmarketcap verilerine TEN Coin’in toplam arzı 200.000.000 adetle sınırlı olurken, dolaşımdaki arzı ve maksimum arzı da yine 200.000.000 TEN olarak biliniyor.

TEN Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Protokolün yerel kripto para biriminin nereden ve nasıl alınacağı başka bir soru işareti olarak karşımıza çıkmaktadır. Tokenomy borsasının yardımcı kripto para birimi olan TEN Token, yalnızca kendi borsası ve Indodax borsası üzerinden satın alınabilen bir varlıktır. Söz konusu iki borsada listelenen TEN Token’e sahip olabilmek için, yatırımcıların bu borsalardan herhangi birinde hesap oluşturması ve kimlik doğrulamasını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

İlgili kripto para yatırımcıları erişim sağladıkları bu borsalarda gerekli aşamaları tamamladıktan sonra uygun işlem çiftinden olan parayı hesabına yatırmalıdır. Bu sayede TEN Coin satın alım emri oluşturabilen yatırımcılar, kısa süre içerisinde ilgili tokenin hesabına aktarıldığını görecektir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir