Bitcoin Ajandası

TON Blockchain Aktif Olmayan Varliklari Dondurdu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. TON Blockchain Aktif Olmayan Varlıkları Dondurdu!

TON Blockchain Aktif Olmayan Varlıkları Dondurdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

TON Blockchain, 2,6 milyar dolarlık değere sahip olan ve aktif olarak kullanılmayan kripto para birimlerini dondurduğunu açıkladı.

TON Blockchain’deki madenci cüzdanları, herhangi bir işlem gerçekleştirilmeden aktif hale getirilmemesi durumunda 4 yıl süreyle dondurma kararı alındı. Şirket konuyla alakalı açıklaması resmi Twitter hesabı üzerinden yaptı.

TON Blockchain Oylamaya Katkısı Olmayan Varlıkları Dondurdu

TON Blockchain Oylamaya Katkisi Olmayan Varliklari Dondurdu
TON Blockchain Oylamaya Katkısı Olmayan Varlıkları Dondurdu

22 Şubat tarihinde TON blok zincirinde bir oylama gerçekleştirildi. Oylama sonuçlarına göre, bulundurulduğunda, daha önce Telegram’ın oluşturduğu Layer1 Blockchain’i olan The Open Network (TON) topluluk üyeleri ve doğrulayıcıları, madencilerin etkin olmamaya devam etmesi durumunda cüzdanlarının 4 yıl boyunca dondurulması yönünde oy kullandı.

Oylama neticesinde 1.081.389.416 Toncoin’in söz konusu süre zarfı boyunca askıya alınmasına karar verildi. Bahsi geçen bu Toncoin’lerin değeriyse 2,6 milyar dolara tekabül ediyor.

Şartları Karşılayan Cüzdanlar 48 Ay Askıya Alınacak

Geçtiğimiz günlerde konuyla alakalı olarak Twitter hesabı üzerinden bazı açıklamalarda bulunan şirket yetkilileri, 21 Şubat Salı günü protokolün doğrulayıcılarının tokenomikleri optimize edebilmek adına bir öneri oylamasında bulunacağı ifade edilmişti. Önerinin kabul edilmesi durumunda dolaşımda yer alan Toncoin arzının önümüzdeki 48 ay boyunca askıya alınacağı ve sonrasında askıdan alınarak neredeyse yüzde 20 azaltılacağı ifade edilmişti.

Bu açıklamanın ertesi günü (22 Şubat) gerçekleştirilen oylamada kullanıcı ve doğrulayıcılar token’lerin askıya alınmasına karar verdi. Madencilerin cüzdanları, şartlara uygun olması halinde askıya alınmış olacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir