Bitcoin Ajandası

Top 10 Çöküyor! Bu 5 Altcoin ise Fırlıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Top 10 Çöküyor! Bu 5 Altcoin ise Fırlıyor!

Top 10 Çöküyor! Bu 5 Altcoin ise Fırlıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

BTC’de 55.000 dolara doğru uygulanan ve aşağı yönlü hamlelerde Ethereum (ETH), XRP, Binance Coin (BNB) gibi piyasa değerinde ile ilk 10’da yer alan altcoin’ler içerisinde keskin bir satış ile sonuç alındı. Bu satış dalgası esnasında ise, 5 altcoin fırlıyor ve yaşamaya devam ediyor.

Genel hissiyatlarında yapılan işlemlerde düşüş yönlü olunca, günün en çok değer kazanmasının ardından bu 5 altcoin fırlıyor ve %11.73’lük bir artış gösteriyor. Velas, yapay zeka desteğiyle bir Delegated Proof-of-Stake (AIDPOS) Blockchain’i, açık kaynak platformunda ve merkezi olmayan ürünlerde geniş ölçekli ekosistem olmaktadır.

5 Altcoin Fırlıyor!

5 Altcoin Fırlıyor!
5 Altcoin Fırlıyor!

Ekosistemlerin kalbinde bulunan performansını optimize ederek ve diğer ürünlerin çalışmasına yardımcı olarak Blockchain’lerden yararlanan AI teknolojisi bulunmaktadır. Velas, dün ise iki popüler borsa – Gate.io ve Kucoin tarafından listelenerek daha geniş bir kitlenin kullanımının karşısına çıktı.

Velas’ın dışında bulunan Decentraland (MANA) %9 yükseliş göstererek Metaverse projesinde Decentraland’in ekosistemi olarak pek çok gelişme gördü. Bunların arasında ise 277 yaşındaki İngiliz müzayede evi Sotheby’s’ın, 18 Kasım tarihinde Decentraland’daki “merkezinde” düzenlenen sanal sergide müzayede yapılması yer alıyor.

VGX Coinbase Listelemesiyle İvme Kazandı

En çok değer kazanarak ileriye adım atan bir diğer token, Voyager Token (VGX) oldu ve VGX, %7.74’lük bir yükseliş gördü. Voyager Token, yatırımcıların işlemleri sırasında ise kripto varlık ticaretine güvenilir ve güvenli bir erişim noktası sağlayarak bir kripto para brokeri olmuştur. Voyager, hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar arasında bulunan kripto varlık ticareti için hemen hemen anında bir çözüm sunmak üzere inşa edilmiş ve yakın zamanda da Coinbase’in ana uygulamalarında listelenmiştir. Ayrıca Voyager, Voyager Mastercard banka kartını da tanıtmıştır.

En çok yükseliş gören diğer altcoin’lerden bahsetmek gerekirse de Arweave (AR) ve Basic Attention Token (BAT) yer aldı. Verilerin süre verilemeden işlem olarak depolanması için bir platform sunmayı amaçladılar. Merkezi olmayan bir depolama ağında yer alan Arweave’in AR tokenı, yüzde 5.15 değer gördü. Diğer bir yandan ise reklam verenlere reklam harcamaları gereğince daha iyi bir geri dönüş yapılırken kullanıcıları dikkatleri için adil bir şekilde ödüllendirmek için tasarlanmış yeni bir Blockchain tabanlı dijital reklamcılık platformu oluşturuldu. Ayrıca güç veren token olan Basic Attention Token (BAT) yüzde 4.79 yükseliş gösterdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir