Bitcoin Ajandası

TradeSanta İncelemesi: Neşeli Ticaret veya Yaramaz Botlar
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. TradeSanta İncelemesi: Neşeli Ticaret veya Yaramaz Botlar

TradeSanta İncelemesi: Neşeli Ticaret veya Yaramaz Botlar

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1654 0

Bugünün gündeminde TradeSanta var. Bu kritere uyan iyi bir kripto ticaret botu mu? Çok iyimser spekülasyonları hemen ortadan kaldırmak için mi? Hayır, kripto ticaret botları herhangi bir insan etkisi olmadan havadan para yaratmaz.

Bununla birlikte, uygun bir kripto ticaret botu, iyi gün ticaret uygulamalarından öğrenebilir ve bir kişinin saat bazında, hatta bazen iki dakikada bir yapması gereken sıradan görevlerin çoğunu otomatikleştirebilir. Sadece insanların yerini almakla kalmıyor, oradaki kanlı canlı tüm günlük tüccarlardan kıyaslanamayacak kadar iyi bir performans sergiliyor.

Kripto botlar zaman aşımı gerektirmez, psikolojik baskıya eğilimli değildir ve en önemlisi değişen koşullar ne olursa olsun verilen talimatlarını takip ederler. Ancak bu şeylerde her zaman bir amaç vardır. Kripto ticaret botları, kripto para birimi borsaları ve kripto piyasası ile başa çıkabilmek için uygun mühendislik ve uygun kurulum gerektirir.

En iyi kripto ticaret botları, büyük potansiyeli kullanım kolaylığı ile birleştirerek kullanıcıların stratejilerini tanımlamalarına ve bunları master derecesi gerektirmeyen bir şekilde yürütmelerine yardımcı olur. Bu tür botlar en başarılı ve en popüler olanlardır çünkü her seviyedeki kripto tüccarları tarafından kullanılabilirler. Aslında kripto ticareti endüstrisinin kaotik alanlarında göreceli istikrarla para kazanırlar. Peki, TradeSanta bu kadar zorlu bir sınav karşısında nasıl bir yol kat ediyor?

Erişim kolaylığını üst düzey performansla dengeler mi? İstikrarlı ve güvenilir bir gelir kaynağı olarak hizmet edebilir mi? İyi bir kripto ticaret botu mu?

Tradesanta İncelemesi

Tradesanta İncelemesi
Tradesanta İncelemesi

Bu süreçten, TradeSanta’nın yeni başlayanlar, geçici kullanıcılar ve deneyimsiz kullanıcılar düşünülerek yapıldığı açıkça ortaya çıkıyor. Basit ve sezgisel bir ara yüze dayanan TradeSanta, kripto ticaret botunun mekaniklerini sağlam bir şekilde kavramak için tüccarların kapsamlı çabalarını gerektirmez.

TradeSanta hem uzun hem de kısa stratejilere dayanan elden çıkarma botlarına sahiptir ve boğa piyasalarının yanı sıra ayı piyasalarında da kâr etmenizi sağlar. Yalnızca denenmiş ve gerçekleştirilmiş algoritmalar ve günlük tüccarlar tarafından belirlenen kâr hedefleri tarafından yönlendirilen TradeSanta, anlaşmayı doğru zamanda, sizin bir kullanıcının yapabileceğinden çok daha zamanında kapatır.

Ayrıca, TradeSanta’nın alım satım hacmi üzerinde cezalandırıcı limitlere sahip olmadığını ve fiyatlarda ani artışlar veya düşüşler olmadan büyük miktarlarda kripto alıp satmanıza olanak tanıdığını da belirtmekte fayda var. Daha riskli, daha yüksek ödüllü yaklaşımlar arayan deneyciler ve kripto günü ticaretinin deneyimlileri için bir şeyler sağlamak adına önceden ayarlanmış bot şablonlarında çok sayıda özelleştirmeye izin verir.

Tabii ki acemiler, önceden yapılandırılmış şablonları ayarlara herhangi bir müdahalede bulunmadan kullanabilirler. Ancak bir dereceye kadar özelleştirmeye izin vermek, bu avantajı kır saçlı tüccarları bile etrafta tutmak için sağlar. Kullanıcıların hareket halindeyken çiftlerini ve kripto durumlarını kontrol etmelerine izin vermeseydi, yüksek erişilebilirlik politikasında başarısız olurdu. Aslında, TradeSanta bulut tabanlıdır ve ona erişmek için herhangi bir kurulum ve özel cihaz gerektirmez. Ayrıca şeffaf bilgiler ve Telegram bildirimleri ile botları gerçek zamanlı olarak her yerden takip etmenizi sağlar. Sonuç olarak, TradeSanta’nın temel özellikleri, çeşitli kripto ticareti bot listelerinin en üstüne ulaşmak için büyük potansiyele sahip çok yönlü ve güvenilir bir hizmet vaat ediyor.

Kullanım Kolaylığı

Kripto ticareti bot endüstrisinin tamamında en yüksek potansiyele sahip en iyi performans gösteren kripto botuna sahip olmak, bu yazılıma genel kripto tüccarı tarafından erişilemiyorsa neredeyse hiçbir şey ifade etmez.

Pazar, kelimenin tam anlamıyla mucizeler gerçekleştirebilen, ancak onlarca yıl olmasa da programlama veya borsa ticaretinde, çoğu zaman her ikisini de gerektiren, iş birliği projeleri ve açık kaynaklı botlarla doludur. Bu tür hizmetleri kullanan kişilerin sayısı genellikle bir elin parmaklarıyla, sayılabilir ve bunlar çoğunlukla geliştiricilerin kendileriyle sınırlı kalır.

TradeSanta böyle bir bot değildir. Tüm beceri gruplarına ve deneyim seviyelerine sahip kullanıcıların düşünülmesiyle tasarlanan bu kripto alım satım yazılımı, hizmetinin akışkanlığını ve botlarının kullanım kolaylığını sağlamak için çok çaba sarf etmiştir. Örneğin, her strateji, kullanıcıların basitçe açabileceği, hedefi belirleyebileceği ve kâr için balık avlamasına izin verebileceği önceden ayarlanmış bir biçimde gelir.

Tüm süreç birkaç dakika içinde yapılır ve gelecekte kullanıcıların tek yapması gereken ilerlemeyi kontrol etmek (isteğe bağlı olarak) ve biriktikçe karı talep etmektir. Bunun da ötesinde, sitede ortaya çıkan hemen hemen her soruyu cevaplayabilecek ayrıntılı öğreticiler ve kapsamlı kılavuz kitaplıkları bulunmaktadır.

Bunun yeterli olmadığı nadir durumlarda, diğer üyelerine yardım etmek için koşan istekli bir topluluk vardır. Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda, TradeSanta başarılı uygulama için övgü alır. Hemen fark edileceği üzere TradeSanta’nın kullanıcılarına sunacağı pek çok özellik bulunmaktadır. Her şeyden önce, ticaret botlarının algoritması, oldukça karmaşık ve doğru bazı teknik göstergelere dayanır. Üç tür teknik gösterge yazılımı yönlendirir.

MACD göstergesi, son 100 dakika için MACD’ye (hareketli ortalama yakınsama sapması) dayalı optimal bir giriş noktası arar, değer hareketindeki eğilimleri keşfeder ve yeniden yapılandırır.

İkinci gösterge olan RSI, aynı zamanda, önceki 100 dakikadaki hisse senedi aşırı satımı veya aşırı alımına ilişkin içgörülere dayalı olarak bir giriş noktası araştırır. Bollinger sinyali, 5 dakikalık zaman dilimleriyle 90 dakikaya dayalı bir giriş noktası keşfettiği için ticaret çiftlerine bağlıdır. Üçü de her TradeSanta botu tarafından serbestçe kullanılır.

Kısa ve uzun satış stratejilerine dayanan normal önceden ayarlanmış ve özelleştirilebilir bot şablonlarının yanı sıra TradeSanta, normal kripto değişim deneyimini geliştirebilecek bazı gelişmiş ticaret araçları sunar. Böyle bir araca bir örnek, sonraki her siparişi 1,05 ile 2 arasında bir faktör artıran Martingale’dir.

Bu, kötü piyasa koşullarında kaybedilen değeri geri kazanmaya yardımcı olur, ancak en iyi deneyimli tüccarlara bırakılan riskli bir özellik olarak kalır. TradeSanta, isteğe bağlı bir politika olarak, yetersiz fon olması durumunda bir siparişi doldurmak için doğrudan ve otomatik olarak kripto para birimi satın almasına da izin verilebilir.

Zararı durdurur klasik, ancak her zaman memnuniyetle karşılanan bir özelliktir. Son olarak, optimum fiyat girişi için ilk taramayı feda etmek için hemen piyasa fiyatından ticarete girebilirsiniz. Bu, TradeSanta yazılımı için mevcut olan özelliklerin yalnızca bir örneğidir ve gelecekteki güncellemelerde daha fazlası mevcuttur.

Ticaret Botları Nedir?

Ticaret Botları Nedir?
Ticaret Botları Nedir?

Kripto ticaret botları, sizin için otomatik olarak kripto para ticareti yapan bilgisayar programlarıdır. Siz uyurken bile çalışırlar ve açgözlülük veya korku ile motive olmazlar, böylece doğruluklarını artırırlar. Tahminler, toplam kripto ticaret hacminin %70-80’inin ticaret botları tarafından üstlenildiğini ortaya koyuyor. Bu botlar, aynı anda birden fazla borsayı izleyebilir ve önceden tanımlanmış kurallara göre ticaret yapabilir. En popüler bot türleri arasında arbitraj botları (fiyatları karşılaştırırlar ve size marjinal getiriler sağlarlar), trend alım satım botları (doğru alım satım stratejisini belirlemek için momentumu ve trendleri incelerler) ve jeton ödünç verme botları (karşılığında kredi vermenize izin verirler) bulunur.

Çoğu bot bir ücrete tabidir ve daha karmaşık olanlar oldukça pahalı olabilir ve maliyeti ayda 10 ABD doları ile 100 ABD doları arasında olabilir. Ancak, kripto para ticareti konusunda ciddiyseniz, botun ücreti buna değer. Ayrıca, çoğu botun mükemmel olmadığını ve hesabınızı izlemeniz ve gerektiğinde kurallarda değişiklik yapmanız gerekeceğini unutmayın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir