Bitcoin Ajandası

Transit Swap, Çalınan Fonun Büyük Bir Kısmını Geri Almayı Başardı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Transit Swap, Çalınan Fonun Büyük Bir Kısmını Geri Almayı Başardı!

Transit Swap, Çalınan Fonun Büyük Bir Kısmını Geri Almayı Başardı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Transit Swap, dün yaşadığı siber saldırının ardından çok geçmeden açıklamada bulundu. Açıklamasında çalınan fonun yüzde 70’ini kurtardığını duyuran şirket, yatırımcılarının içine bir nebze de olsa su serpti.

Transit Swap, Fonun Yüzde 70’ini Geri Aldı

Transit Swap, Fonun Yüzde 70’ini Geri Aldı
Transit Swap, Fonun Yüzde 70’ini Geri Aldı

Dün (Pazar) bir siber korsanın mevcut dahili hatayı kullanarak gerçekleştirdiği siber saldırının kurbanı olan merkeziyetsiz borsa (DEX) Transit Swap, yaklaşık 23 milyon dolarlık zarara uğradı. Pek çok blok zinciri güvenlik şirketinin hızlı bir şekilde olaya müdahale etmesi sayesinde şirket, kaybettiği paranın yüzde 70’nin geri alabildiğini duyurdu.

Transit Swap, bir siber korsanın 1 Ekim’de sistemdeki bir açığı kullanarak gerçekleştirdiği saldırının ardından 23 milyon dolar civarında fon kaybetti. Yaşanan bu durumun ardından Transit Finance ekibiyle beraber Peckshield, SlowMist, TokenPocket ve Bittrace gibi isimler hızlı bir şekilde sürece müdahil oldu ve korsanın peşine düştü.

Geri Alınan Meblağ 16.2 Milyon Dolar Civarında

Korsanın IP adresi, e-postası ve bunun gibi çeşitli bilgilerine erişmeyi başaran ekip, saldırının ardından 24 saat içerisinde çalınan varlığın yüzde 70’ini geri almayı başardı. Geri alınan fonlar iki adrese aktarılırken, iade edilen fonun 16.2 milyon dolar civarında olduğu ifade edildi.

Şimdilerde iş birliği içerisinde çalışan güvenlik şirketleri ve proje ekibi, siber korsanının faaliyetlerini takip ediyor. Saldırganla iletişim halinde olan ekip, geriye kalan varlığın tamamını kurtarabilmek adına çalışmalarını sürdürüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir