Bitcoin Ajandası

TRON Mucidi Bu Altcoin’e Saldırı Yapabilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. TRON Mucidi Bu Altcoin’e Saldırı Yapabilir!

TRON Mucidi Bu Altcoin’e Saldırı Yapabilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1619 0

TRON mucidi, kripto düşünce kuruluşu olan GFX Labs’in yönetişim bölümünün üyeleri harekete geçti. Önde gelen büyük bir yatırımcının, merkezi bulunmayan bir finans (DeFi) protokolü için zincir içi yönetişimi manipüle etmek üzere kalkıştığını belirtti. Bunun için büyük miktarlarda oluşan sermayeden yararlanmaya çalışabileceğine dair konuda da dikkatleri üzerine çekerek uyarı yaptı.

GFX Labs’in yönetim bölümü üyelerinden ünlü yatırımcıların, DeFi için zincir üzerindeki olan yönetişimini bozmak ve yönetişime “saldırmak” için büyük miktarlarda sermayeyi finanse etmeye çalışabileceğini belirtti. TRON mucidi de buna dair de bazı belirli ipuçları verdi. Zincir üstü (on-chain) verileri, Sun’ın cüzdanının perşembe günü 13 milyon doların üzerinde 99.000 COMP token ödünç aldığını ortaya koydu.

TRON Mucidi Bu Altcoin’e Saldırı Düzenledi!

TRON Mucidi Bu Altcoin’e Saldırı Düzenledi!
TRON Mucidi Bu Altcoin’e Saldırı Düzenledi!

102.000 tokeni Binance’e aktarıldıktan sonra Binance, dünya kapsamında en büyük kripto borsası olarak biliniyor. Ancak daha sonrasında da Binance’ten 9 milyon dolar değerine göre COMP tokenı alan bir adres, Compound’a garanti bir varlık olarak TUSD eklenmesini önerdi. Bu durum, Compound kullanıcılarından TUSD varlıkları karşılığında kredi almasına izin almak üzere yöneldi.

GFX Labs’in PaperImperium takma isimli bir yazara göre de teklif adresinin Sun’a ait olduğunu kesin olarak doğrulanmak istendi. Ancak imkânsız olsa da mevcut durum Ocak ayında görülecek. Stablecoin platformu MakerDAO’nun yönetişiminde gerçekleşen benzer bir oylamayı andırıyor. Bunun da Sun’ın girişimlerinden biri olduğu iddia ediliyor.

Asya Pazarları Danışmanı

Yazar, Sun’ın Aave platformundan yüklü miktarında MKR ödünç almaları bununla TUSD-DAI teminatı için bir anket oluşturma amacı taşımaktadır. Ancak fark edildikten sonra oylamadan önce MKR’ı iade ettiğini söylüyor.

Bir TUSD temsilcisi olarak anketin Sun’ın eylemlerinden habersiz oldukları sonucuna varıldı. Bunun sonrasında da Maker’ın yönetim forumlarına yazdı. “Oyları manipüle etmek için Justin Sun veya herhangi bir balina ile çalışma riskini almayacağız,” ifadelerini kullandı. Sun, TUSD’nin web sitesinde Asya pazarları danışmanı olarak listeleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir