Bitcoin Ajandası

TRT Bir İlke İmza Attı: TRT Metaverse İzleyicisine Sunuldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. TRT Bir İlke İmza Attı: TRT Metaverse İzleyicisine Sunuldu!

TRT Bir İlke İmza Attı: TRT Metaverse İzleyicisine Sunuldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

Yayıncılık alanında bir ilke imza atan TRT, yeni platformu TRT Metaverse’ü canlı yayınlarla beraber seyircisine sundu.

TRT Metaverse ve Yayıncılık Forumu dahilinde gerçekleştirilen canlı yayınlar, ülkemizde bir ilk olan metaverse ajansı ME’e iş birliğiyle düzenlendi. Etkinlikte konuşmacı olarak yer alan ME Üst Düzey Yöneticisi Can Yurdakul bazı açıklamalarda bulundu.

TRT Metaverse’ü Büyük Heyecan Yarattı

TRT Metaverse’ü Büyük Heyecan Yarattı
TRT Metaverse’ü Büyük Heyecan Yarattı

Şirket CEO’su açıklamalarında Türkiye’nin iki kıta arasındaki uçurumunu en aza indirme konusunda stratejik ve jeopolitik öneminden bahsedildiğini, metaverse için de durumun aynı olduğunu söyledi. Çok kültürlü ve küresel bir bilgi birikim ve teknoloji arasındaki uçurumu bu sayede doldurduklarını ifade etti. Bununla beraber yayıncılığın geleceğini şimdiden, 3D ve farklı bir perspektifle TRT Metaverse’ünde tecrübe edecek olmaktan gurur duyduklarını da aktaran Yurdakul, çok heyecanlı olduklarını dil getirdi.

Pek Çok Farklı Denetim Sunacak

Gerçekleştirilen etkinlikte yeni metaverse yayınının lansmanıyla alakalı olarak çeşitli videolar yayınlandı. Etkinlikte, yeni metaverse yayın aracı sayesinde izleyicilerin sevilen sanatçılarla buluşabileceği ve haberin kaynaklarıyla direkt olarak iletişim kurabileceği bir evrenin sunulacağı ifade edildi. Ayrıca yapılan açıklamaya göre bu proje, TRT mağazaları, buluşma noktaları, global televizyon ağı, konferans salonları, canlı yayın alanları ve haber stüdyoları gibi çeşitli sosyal ya da deneyimsel araçlara hizmet edecek. Böylelikle kullanıcılarına pek çok farklı deneyim sunmuş olacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir