Bitcoin Ajandası

TruthGPT Coin Düzenleyicilerin Radarında!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. TruthGPT Coin Düzenleyicilerin Radarında!

TruthGPT Coin Düzenleyicilerin Radarında!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

TruthGPT Coin ve Elon Musk AI Token olarak bilinen kripto varlıklar, düzenleyicilerin radarına girdi.

Teksas yetkilileri, dolandırıcılık amacıyla piyasaya sürülen kripto varlıklar hakkında yatırımcıları uyarıyor. Bununla beraber yerel düzenleyiciler halka bilgilendirmelerde bulunarak bu durumun önüne geçmeye çalışıyor.

Dolandırıcıların Hedefinde Musk’ın TruthGPT Coin’i Var

Dolandırıcıların Hedefinde Musk’ın TruthGPT Coin'i Var
Dolandırıcıların Hedefinde Musk’ın TruthGPT Coin’i Var

TruthGPT Coin ve Elon Musk AI Token olarak ifade edilen kripto destekçisi, yapay zekâ çevresinde büyüyen söylemlerden faydalanmak isteyen dolandırıcıların önüne geçmek isteyen Teksas da dahil olmak üzere birçok düzenleyiciyi rahatsız ediyor. Düzenleyiciler, kripto destekçisine durdurma ve vazgeçme emirleri yağdırıyor.

Konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulunan Teksas düzenleyicileri, kripto para birimlerinin San Francisco’da yaşayan Horatiu Charlie Caragaceanu ve The Shark of Wall Street gibi isimler başta olmak üzere birçok şirket tarafından işlendiği iddia edilen sahte menkul kıymetler planının bir parçası olduğunu ifade etti.

Kripto ihraççısının, token’lara yatırım yapmanın en kârlı yollarını ortaya çıkarabilmek adına Elon Musk’ın geliştirdiği bir yapay zekâ ve makine öğrenimi tahmin algoritmasına sahip olduğu iddia ediliyor. Bununla beraber şirketi halka açmayı planladıklarından da bahsediliyor.

Teksas Eyalet Menkul Kıymetler Kurulu icra bölümü direktörü Joe Rotunda daha önce basına verdiği bir demeçte, token’ların şüphe duymayan yatırımcılardan kazanç elde edebilmek için popüler moda kelimelerden ve kişilerden faydalanmaya çalışanların en son hamlesi olduğunu ifade etti. Bununla beraber Rotunda açıklamalarında, bu hamlenin popülerlikten faydalanarak insanları kandırmaya yönelik olduğunu da açıklamalarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir