Bitcoin Ajandası

Turizmcilerden Metaverse Dünyasına Büyük İlgi: O Şirket Bir İlke İmza Atacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Turizmcilerden Metaverse Dünyasına Büyük İlgi: O Şirket Bir İlke İmza Atacak!

Turizmcilerden Metaverse Dünyasına Büyük İlgi: O Şirket Bir İlke İmza Atacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Turizm sektörü metaverse dünyasına yönelik yeni bir proje hazırlığında. Türk turizm acentesi, Türkiye’yi tatile gelecek olan yabancı turistlerin konaklayacakları yeri metaverse evreninde deneyimleme şansı sunacak. Türkiye’de bir ilk olacak bu projede acente, metaverse evrenine kiralık bungalovlarla giriş yaptı.

Tanıtım Metaverse Dünyasında Yapıldı!

Tanıtım Metaverse Dünyasında Yapıldı!
Tanıtım Metaverse Dünyasında Yapıldı!

Türkiye’de turizm sektörü de metaverse dünyası, sanal gerçeklik ve türden teknolojilere yönelik çalışmalar yapmaya başladı. Türkiye merkezli bir turizm şirketi Bugün Nereye Gidelim, Sapanca’da bulunan bungalovlarının lansmanını metaverse üzerinden yapmaya hazırlanıyor. Planlanan bu proje, Türkiye’de bir ilk olacak.

Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan şirket kurucusu İlker Kulaksız, metaverse türünden popüler ve gelişmiş bir teknolojinin satın alımlardan önce deneme konusunda iyi bir yöntem olabileceğini söyledi. Hayata geçirilen bu proje sayesinde yabancı turistlerin kiralık bungalovları önceden gezip görebilme şansını elde edebileceğini söyleyen Kulaksız, bu türden projelerin turizm açısından satış potansiyelini artırabileceğini de ekledi. Ayrıca bu proje kapsamında Sapanca’da yer alan bungalovların lansmanının metaverse üzerinden gerçekleştirildiğini de belirtti.

NFT’den Sonra Metaverse Projesi

İlker Kulaksız, açıklamalarında şirket olarak Web 3.0 teknolojisiyle beraber tanınan blockchain tabanlı terimlerle de yakından ilgilendiklerini söyledi.  Nisan ayında yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek turizm temalı NFT koleksiyonunu en büyük pazaryeri olan OpenSea’ya sürdüklerini aktaran şirket sahibi, koleksiyonda Yıldız Savaşları filminden ilham alındığını belirtti. Üstelik yoğun ilgi gören NF koleksiyonunun ardından şimdi de metaverse topluluğuna katılım sağlayarak yeni bir ilke daha imza attıklarına vurgu yaptı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir