Bitcoin Ajandası

Turizmin Merkezi Bali’de Kripto Para Yasağı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Turizmin Merkezi Bali’de Kripto Para Yasağı!

Turizmin Merkezi Bali’de Kripto Para Yasağı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Endonezya’nın turizm merkezi olarak bilinen Bali’de kripto para yasağı getirildi. Konuyla alakalı açıklamada bulunan hükümet yetkilileri, kripto parayla ödeme yapanlar için ceza uygulanacağını belirtti.

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği bölgelerden Bali’de yerel hükümet tarafından kripto para yasağı getirildi. Bölge Valisi Wayen Koster katılmış olduğu bir programda konuya ilişkin açıklamada bulunarak kripto paralarla gelen çeşitli yasakları da duyurdu.

Kurallara uyum sağlamayan, kripto para birimleriyle ödeme yapmak isteyen ve vize sınırlarını aşan kişilerin sert bir tutumla uyarılacağını dile getiren Vali Koster, bölgede kullanılabilecek tek para biriminin Endonezya rupisi olduğunu da ekledi.

Bali’de Kripto Para Yasağı: Sadece Endonezya Rupisi Kullanılacak

Bali’de Kripto Para Yasağı: Sadece Endonezya Rupisi Kullanılacak
Bali’de Kripto Para Yasağı: Sadece Endonezya Rupisi Kullanılacak

Dünya üzerindeki en fazla turist çeken bölgelerden biri olarak bilinen Bali’de, her yıl 10 milyon turist ağırlanıyor. Restoranlar, oteller ve yerel halkla gerçekleştirilen alışverişlerde ödeme aracı olarak azımsanmayacak şekilde kripto para birimleri kullanılıyordu. Bölge hükümeti bu durumun önüne geçebilmek ve Endonezya rupisinin kullanımını artırabilmek adına yeni bir hamlede bulundu. Bölge valisi ise açıklamasında, bu türden ödemeleri kabul eden işletmelerin de sert yaptırımlarla karşılaşabileceğini belirtti. Bununla beraber kurallara uyum sağlamayan işletmelerin faaliyetlerine son verilmesi ve kapanmasının dahi söz konusu olabileceğini aktardı.

Diğer yandan Endonezya Merkez Bankası Başkanı Trisno Nugroho da konuyla alakalı olarak bir açıklamada bulundu. Söz konusu açıklamalarında kripto para birimlerinin ülkede tümüyle yasaklanmadığını söyleyen Nugroho, yalnızca ödemelerin önünde bir engel olduğunu dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir