Bitcoin Ajandası

Türk Bitcoin Piyasasının Öncüleri TBMM’ye Çağrıldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Türk Bitcoin Piyasasının Öncüleri TBMM’ye Çağrıldı!

Türk Bitcoin Piyasasının Öncüleri TBMM’ye Çağrıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Dün, Blockchain hukuku üzerinde uzmanlaşmış olan Sima Baktaş, bu tasarı üzerinden oluşan maddeleri gördüğünü iddia ederek hepsini Twitter üzerinden paylaştı ve Türk Bitcoin piyasasının öncüleri ile görüşme düzenlendi.

Bunun üzerine Türk Bitcoin piyasasının öncüleri bir araya gelerek Twitter’da konuştu. Bu konuşmaya Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da katılım sağladı. Ayrıca uzmanları TBMM’ye çağıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir kripto para regülasyonundan bahsetti. Bunun yakın bir zaman içerisinde Meclis’e sunulacağının sinyalini de verdi.

Türk Bitcoin Piyasasının Öncüleri

Türk Bitcoin Piyasasının Öncüleri
Türk Bitcoin Piyasasının Öncüleri

Bu yasa tasarısı, Türkiye kapsamında oldukça geniş olan kripto para topluluğu üzerinde bir merak uyandırdı.  Dün, Avukat Sima Baktaş, söz konusu taslağı gördüğünü söyleyerek “üzgünüm ama olmamış” ifadelerini kullanıp Sermaye Piyasası Kurulu’nu etiketledi.

Bunun üzerine kripto para topluluğunda adını duyduğunuzda hatırlayacağınız ve bildiğiniz kişiler, Twitter’da bir sohbet yayını düzenledi. Bu yayın içerisinde konu olarak, söz konusu kripto para yasa tasarısı tartışıldı. Sonrasında da yayına Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş katıldı.

Kripto Para Tasarısı Hakkında Uzmanların Görüş e Önerileri

Elitaş, kripto para tasarısı hakkında uzmanların görüşlerini ve önerilerini almak için “kripto para temsilcilerine” Meclis’e davet çağrısında bulundu. Katılacak isimler arasında Kamile Uray, Sait Arslan, Aytunç Yıldızlı ve Uğur Açıkgöz, Sima Baktaş bulunuyor. Elitaş, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Twitter’da Meclise gelmesi beklenen ‘kripto yasa taslağı’ hakkında kriptonun önde gelen isimlerinin düzenlemiş olduğu canlı yayına katıldık. Sektörün görüş ve önerilerini almak için kripto para temsilcilerini Meclis’e davet ettik.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir