Bitcoin Ajandası

Türk Kızılay da Kripto Para Bağışı Kabul Ediyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Türk Kızılay da Kripto Para Bağışı Kabul Ediyor!

Türk Kızılay da Kripto Para Bağışı Kabul Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Türk Kızılay, Kahramanmaraş’ta yaşanan ve çevresindeki illerde de ciddi yıkımlara neden olan depremin sonrasında bölgeye ulaştırılacak olan yardımlar için kripto para bağışı kabul etmeye başladı.

Türkiye’de kripto paraların kullanımı ve kripto varlıklar üzerinden bağış yapılması henüz yasalaşmadı. Fakat Kahramanmaraş’ta yaşanan bu büyük deprem ve bu depremden on binlerce insanın etkilenmesi, en hızlı şekilde yardım imkânı sunan kripto para birimlerini öne çıkardı. İlk olarak Haluk Levent ve AHBAP Derneği’nin başlattığı sürecin sonrasında pek çok STK ve dernek de kripto para birimiyle bağış toplamaya başladı. Son olarak Kızılay da kripto para birimiyle bağış yapılabilmesi için cüzdan adreslerini resmî web sitesi üzerinden paylaştı.

Türk Kızılay, Kripto Para Bağışı için Adreslerini Paylaştı

Türk Kızılay, Kripto Para Bağışı için Adreslerini Paylaştı
Türk Kızılay, Kripto Para Bağışı için Adreslerini Paylaştı

Türk Kızılay, Kahramanmaraş ve çevresinde meydana gelen bu şiddetli depremin ardından, afet bölgesine hızlı bir yardım iletebilmek adına kripto para birimiyle bağış yapabilme olanağı sundu.

Kızılay, resmi internet sitesi üzerinden bağış yapılabilecek olan cüzdan adreslerini paylaştı. Kripto para bağışı yapmak isteyenlerin BTC, ETH, USDT (ER-20 ağı), USDC (ERC-20 ağı) ve Polkadot (DOT) gibi varlıklarla bağış yapabileceklerini ifade etti.

Türk Kızılay tarafından resmi internet sitesinde gösterilen adreslere transfer işleminin gerçekleştirilmesi yeterli olacaktır. Gerçekleştirilecek olan bağışların uygun ağ üzerinden gerçekleştirildiğinden emin olunması önemlidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir