Bitcoin Ajandası

Türkiye İçerisinde Bomba Vurgun! Bu Altcoin Battı ve Fiyat Çöktü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Türkiye İçerisinde Bomba Vurgun! Bu Altcoin Battı ve Fiyat Çöktü!

Türkiye İçerisinde Bomba Vurgun! Bu Altcoin Battı ve Fiyat Çöktü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
36 0

Türkiye içerisinde bomba vurgunla tanınmış bazı isimler, reklamını yapmasıyla gündeme geldi. Bir altcoin olan Fund Of Yours’ta (FOY Token) 16 milyon liralık vurgun yapılması ve projenin arkasındaki kişilerin kayıplara karıştığı iddia edildi.

Türkiye içerisinde bomba vurgun gerçekleşti. Fund of Yours’un arkasında olan kişilerin 16 milyon liralık vurgun yapıp kayıplara karıştığı iddiaları meydana çıktı. Geçmiş günlerde Twitter’da “Ankara Kuşu” olarak tanınan Oktay Yaşar’ın, Gökhan Özbek’in, Çağlar Cilara, Kemal Özkiraz ve Levent Özeren gibi isimlerin takipçilerine övmesiyle gündeme gelindi. Fund Of Yours (FOY) token’ın adı, artık vurgun ile anılmaya başlandı. İddialara göre bu kişiler, Fund Of Yours’u tanıttığı tweet’lerin karşılığında 500 TL alım gerçekleştirmişti.

Türkiye İçerisinde Bomba Vurgun!

Türkiye İçerisinde Bomba Vurgun!
Türkiye İçerisinde Bomba Vurgun!

Yakın tarihte, Fund Of Yours’a ait Twitter hesabı üzerinden 31 Temmuz tarihinden bu yana aktif olmadığı dikkatleri üzerine topladı. Proje, en son atılan tweet’te “olumsuz seyreden kripto para piyasasında yatırımcıları korumak için şirketin sahip olduğu 50 milyar FOY Token’ı piyasadan silerek yaktığını” belirtmişti.

Vurgun İddialarına Karışan Kripto Para Birimi

Tanınmış isimler üzerinden reklamını gerçekleştiren FOY, CoinGecko’ya göre son 24 saat içerisinde yüzde 36.4’lük bir düşüş meydana getirdi. Geçtiğimiz bir ay boyunca ise yüzde 80.6 değerinde bir azalış kaydetti. Vurgun iddiaları üzerinden de karışan kripto para birimleri ticaret hacminin de oldukça düşük sergilenmesini sağladı: 3.315 dolar civarında. 4 Ağustos 2021’de gördüğü iddia edilen 0,00046816 dolarlık tüm zamanlarda da en yüksek seviyelerden (ATH) yüzde 97.4 kadar düşen altcoin, yazım sırasında 0,00000802 dolardan el değiştiriyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir