Bitcoin Ajandası

Türkiye Metaverse için Geliştirme Çalışmalarında! Milletvekilinden Flaş Açıklamalar!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Türkiye Metaverse için Geliştirme Çalışmalarında! Milletvekilinden Flaş Açıklamalar!

Türkiye Metaverse için Geliştirme Çalışmalarında! Milletvekilinden Flaş Açıklamalar!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Türkiye Metaverse Konusunda Yeni Projeler Peşinde

Ülkemizde pek çok siyasi parti metaverse alanında ciddi adımlar atıyor. Pek çok parti toplantılarını bu sanal dünyaya taşımaya devam ederken, genç kesimlerin bu dünyaya göstermiş olduğu yoğun ilgi de dikkat çekiyor. Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey tarafından konuyla alakalı yapılan açıklamada gerçek dünyayı sanal dünyaya taşıyan metaverse’ün günümüzün en popüler konularından olduğunu belirtti. Bu anlamda Türkiye metaverse açısından yeni bir hazırlık aşamasında olduğundan da bahseden Canbay, TOGG’un blok zinciri markası AVAX ile anlaşma aşamasında olduğunu söyledi.

Türkiye Metaverse Konusunda Yeni Projeler Peşinde
Türkiye Metaverse Konusunda Yeni Projeler Peşinde

Tüketici Değil, Üretici Olmak Hedefleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada metaverse teknolojisine yönelik olarak dönümüzdeki dönem için dijital seferberlik ilan ettiğini duyurdu. Bu açıklamanın ardından pek çok siyasi parti ve hükümet üyesi çalışma yapmaya başladı.

Milletvekili Mustafa Canbey de ülkemizde bu anlamda büyük adımlar atılmaya başlandığına dikkat çekti. Türkiye Metaverse kavramını dijitalleşmenin en önemli parçası olarak gördüğünü ifade eden Canbey, henüz bu kavramın somut olarak anlamlandırılamadığını, ancak onlarca yıl sonra dünya genelinde fiziksel ve sanal alanları bir araya getireceğini bildiklerini belirtti. Bu nedenle Türkiye’de metaverse konusunda önemli adımlar atıldığını vurgulayarak hem altyapı hem de içerik üretimiyle tüketici değil, üretici olmayı hedeflediklerini de açıklamalarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir