Bitcoin Ajandası

Twitter CEO’sundan Önemli Bitcoin Kararı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Twitter CEO’sundan Önemli Bitcoin Kararı!

Twitter CEO’sundan Önemli Bitcoin Kararı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Dünyanın lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) sağlam bir güç gösterirken tüm zamanların en yüksek seviyesine oldukça yaklaştı. 62.000 dolar seviyelerini geçmek için yüzde 5 daha yükseliş görünce önemli Bitcoin kararı için adım atıldı.

Zincir içi veri sağlayıcısı Santiment, uykuda olan BTC’lerin giderek daha yüksek bir oranda harekete geçtiğini bildirdi. Santiment, öenmli Bitcoin kararı üzerine açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin Cuma günü 62,8 bin dolara sıçradı ve hareketsiz coin’ler cesaret verici derecede yüksek oranlarda dolaşmaya devam ediyor. BTC yatırımlarının ortalama yaşı düzleştiğinde, dolaşımın boğa koşusu için yeterince hareket ettiğini cesaret verici bir şekilde gösterir.”

Önemli Bitcoin Kararı Üzerine Jack Dorsey,

Önemli Bitcoin Kararı Üzerine Jack Dorsey
Önemli Bitcoin Kararı Üzerine Jack Dorsey

Sqaure Inc CEO’su Jack Dorsey için daha geniş Bitcoin ekosistemine atlayış gerçekleştirmek istiyor. Square Inc, kullanımı üzerine daha kolay soğuk cüzdan donanımı inşa edeceğini açıkladıktan sonra, Jack Dorsey şimdi Bitcoin madencilik ekosistemine adım attığını bildirdi. 15 Ekim Cuma günü yaptığı duyuruda Dorsey şunları söyledi:

“Square, dünya çapındaki bireyler ve işletmeler için özel silikon ve açık kaynağa dayalı bir Bitcoin madencilik sistemi kurmayı düşünüyor. Bunu yaparsak, donanım cüzdan modelimizi izlerdik: toplulukla iş birliği içinde açıkta oluşturun.”

Dorsey BTC Madenciliğinin Enerji Tüketimine Dikkat Çekti!

Bunların yanı sıra Dorsey, madencilik sektörü için en acil sorunu da dile getirdi. Yani temiz enerji madenciliği çözümlerinin benimsenmesini uyarılarında bulundurdu. “Temiz ve verimli enerji kullanımına doğru ilerlemek, Bitcoin’in ekonomisi, etkisi ve ölçeklenebilirliği için harika. Enerji, silikon, yazılım ve entegrasyonda yenilik gerektiren sistem düzeyinde bir sorundur” diye ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir