Bitcoin Ajandası

Twitter Coin Kullanima Hazir mi 199 Dolara 150 Coin Iddiasi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Twitter Coin Kullanıma Hazır mı? 1,99 Dolara 150 Coin İddiası!

Twitter Coin Kullanıma Hazır mı? 1,99 Dolara 150 Coin İddiası!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Dünya üzerindeki en popüler sosyal medya platformlarından biri olan ve geçtiğimiz yıl Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, Twitter Coin konusunda kritik bir hamlede bulunmuş gibi görünüyor.

Bazı Kullanıcılar Twitter Coin’e 1,99 Dolar Ödedi

Bazi Kullanicilar Twitter Coine 199 Dolar Odedi
Bazı Kullanıcılar Twitter Coin’e 1,99 Dolar Ödedi

2022 Aralık döneminde ilk kez açık kaynaklı kodlarda ortaya çıkan Twitter Coin, platform kullanıcıları tarafından dün itibariyle satın alınmaya başlandığı ifade edildi. Platform kullanıcılarının bazıları paylaştıkları ekran görüntüsünde 150 adet coin’in 1,99 dolara satın alınabildiğini gösterdi. Şimdilerde coin’leri satın alabilmenin tek yolu Stripe olarak görülüyor.  

Twitter’ın yerel kripto para birimi olarak ifade edebilmenin mümkün olduğu bu varlıkların, bahşiş ödemesi ya da beğeni alan gönderilerde kullanıcılara ödül verebilmek amacıyla kullanılacağı ifade edilmişti.

Son zamanlarda sık sık gündemde yer almaya başlayan ve Twitter’ın en önemli rakibi olarak nitelendirilen Nostr platformunda da “Zap” adı verilen ve Bitcoin Lightning ağı üzerinden transfer edilebilen mikro-ödemeler bulunuyor. Nostr platformu, Twitter’ın merkezi olmayan farklı bir versiyonu olarak ifade ediliyor.

Token Stripe Üzerinden Satın Alınabiliyor

Ortaya atılan iddialara göre bazı kullanıcılar Stripe aracılığıyla Twitter’ın yerel tokenine sahip olabiliyor. Üstelik 150 coin için ödenen miktar son derece cazip olurken, 1,99 dolarla bu varlığa sahip olunabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir