Bitcoin Ajandası

Elon Musk’ın Twitter Hamlesi Dogecoin Fiyatını Etkiledi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk’ın Twitter Hamlesi Dogecoin Fiyatını Etkiledi!

Elon Musk’ın Twitter Hamlesi Dogecoin Fiyatını Etkiledi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Twitter’ın logosunu “X” olarak değiştireceğini açıklayan Elon Musk, ayrıca bu sabah profiline Dogecoin logosu ekledi. Bu durum Dogecoin fiyatını olumlu yönde etkileyerek yükselişini sağladı.

Yakın bir geçmişte Twitter’ın kurumsal şirket adını “X Crop” olarak değiştiren Elon Musk, dün yaptığı açıklamayla platform logosunu “X” olarak değiştireceğini duyurmuştu. Buna göre Musk, X’i platformun yeni logosu haline getirecek.

Tek Hamleyle Dogecoin Fiyatı Yükselişe Geçti

Tek Hamleyle Dogecoin Fiyatı Yükselişe Geçti
Tek Hamleyle Dogecoin Fiyatı Yükselişe Geçti

2021 boğa sezonunda Bitcoin ve Dogecoin hakkında attığı tweetlerle piyasalara yön veren Elon Musk, aynı dönemi hatırlatan yeni bir hamlede daha bulundu. Twitter profilinde konum bölümündeki “X” yazan kısma şimdide Dogecoin sembolü olan “D” koydu.

Elon Musk’ın bu hamlesi, Dogecoin fiyatının kısa süre içerisinde yüzde 6 oranında değer kazanmasını sağladı.

Hatırlanacağı üzere Elon Musk’ın “X” hamlesi de 2023 Haziran’da oluşturulan X adındaki bir kripto para biriminin hızlı bir yükseliş kaydetmesini sağlamıştı. Ünlü iş insanının dün yaptığı açıklamaların ardından pek çok merkeziyetsiz borsada X temalı çeşitli tokenler oluşturuldu. Ayrıca yine hatırlanacağı üzere Nisan ayında Twitter logosunun yerine Dogecoin görseli getirilmişti. Neredeyse 4 gün boyunca devam eden değişiklik sonrasında sonlandırılmış ve bu süreçte Dogecoin yüzde 30’un üzerinde değer kazanmıştı. Üstelik logoyu değiştirdiği için Musk’a dava açılmıştı.

Tesla ve SpaceX’in üst düzey yöneticisi, 2021 yılında attığı pek çok farklı tweet ve yaptığı açıklamalar sebebiyle DOGE ve BTC’de meydana gelen kritik yükselişler ya da düşüşler için sorumlu tutulmuştu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir