Bitcoin Ajandası

Twitter NFT Özelliklerini Genişletiyor! Yeni Görseller Oluşturuldu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Twitter NFT Özelliklerini Genişletiyor! Yeni Görseller Oluşturuldu!

Twitter NFT Özelliklerini Genişletiyor! Yeni Görseller Oluşturuldu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

NFT’lerin profil fotoğraflarına entegre edilmesi özelliğinin ardından şimdi de profil sayfalarına eklenecek koleksiyon bölümünü buradan detaylı şekilde profil sahibinin ürünlerine bakılabileceği belirtildi. Twitter NFT özelliklerini genişletirken yeni görsellerin oluşturulması daha çok ilgi çekmeye başladı.

Dünya kapsamında yüz milyonlarca kişinin kullanıma açıldığı ve yazılan bir cümlenin bile çok büyük etki oluşturduğu ortamda Twitter, kendisini geliştirmeye devam ediyor. Bilhassa CEO Jack Dorsey’nin Bitcoin cüzdan ve bahşiş uygulamalarının konusunda çalışmaları bilinen platform, NFT özelliklerini geliştirme konusunda da bir süredir hızla devam ediyor.

Twitter NFT Özelliklerini Genişletiyor!

Twitter NFT Özelliklerini Genişletiyor!
Twitter NFT Özelliklerini Genişletiyor!

Son aşamalarda ise Eylül ayı içerisinde geliştirme aşamasında olduğu belirtilen NFT özelliklerinin alanında bu konuyla ilgili yeni bazı güncellemeler ortaya çıktı. Genelde sosyal medya içerisinde teknolojik gelişmeler konusunda bilgiler veren Jane Manchun Wong’un attığı tweet’e ve paylaştığı görsellere göre Twitter, profil fotoğraflarının artık NFT yayımlanması geliştirmesinin yapılmasının sonrasında şimdi de kullanıcı profil sayfasına koleksiyon sekmesini ekleme çalışması yürüyor. Bu sekmenin üzerinden NFT’ye tıklanabilecek ve ürün detaylı şekilde de görülebilecek.

Daha öncelerden de bildiği gibi birkaç hafta öncelerde Twitter ürün pazarlama yöneticisi Justin Taylor, kendi hesabı üzerinden attığı tweet’le NFT’ler üzerinden nasıl profil fotoğrafının yerinde olabileceğini göstermişti. NFT’ler profil fotoğraflarının yerine gelmesinden sonra Ethereum doğrulama işareti de yer almıştı. Bu da NFT’nin o kişinin gerçek ürünü olduğunu doğrulayan bir geliştirmeydi.

Bahşiş Özelliği Android’e Geliyor

Eylül ayı içerisinde geliştirmeleri arka arkaya açıklamaya uğratan Twitter’da bahşiş özelliğini ise sadece IOS cihazlar için getirerek adım atan Twitter, şimdi Android’e ise birkaç hafta sonra geleceği belirtti. Wong’un attığı bir başka tweet üzerinden ise bahşiş özelliği kısa süre içinde Android’e de geldiği aynı şekilde bildirildi. Böylece Android kullanıcıları da dünyanın herhangi bir yerinden diğerine saniyeler içinde küçük miktarlarda da olsa para gönderme işlemini yapabilecekler.

Son zamanlarda ise favorilere alma/beğenme özelliklerini yeniden detaylandırma yapan platformun, ayrıca “beğenmeme” butonunu da akif etmeye hazırlandığı belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir