Bitcoin Ajandası

Twitter'a Mavi Tik için Bitcoin Ödeme Teklifi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Twitter’a Mavi Tik için Bitcoin Ödeme Teklifi!

Twitter’a Mavi Tik için Bitcoin Ödeme Teklifi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, geçtiğimiz günlerde mavi tik sahibi olabilmek için kullanıcılardan aylık 8 dolar tahsil edileceğini açıkladı. Yaşanan bu gelişmenin ardından Strike tarafından mavi tik için Bitcoin ödeme yöntemi teklifi geldi.

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından Twitter’ın Elon Musk tarafından resmen satın alınmış olması, kripto piyasalarında hareketliliğe neden oldu. Dünyaca ünlü kripto borsası Binance’ın yatırımcı olması ve Changpeng Zhao’nun yönetimde yer alacak olması da gündeme bomba gibi düştü. Kripto para birimlerine karşı ilgisiyle bilinen Elon Musk’ın Twitter üzerinden piyasaları hareketlendirebileceği düşünülüyor.

Diğer yandan Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından attığı ilk adım mavi tik için ödeme alınmasına yönelik oldu. Twitter’ın yeni sahibi, mavi tik sahibi olmak isteyenlerin aylık 8 dolar ödemesi gerektiğini açıkladı. Ayrıca konuyla alakalı spekülasyonlar arasında Bitcoin ödeme yönteminin söz konusu olacağı da yer alıyor.

Strike Yöneticisi Bitcoin Ödeme Yöntemini Teklif Etti

Strike Yöneticisi Bitcoin Ödeme Yöntemini Teklif Etti
Strike Yöneticisi Bitcoin Ödeme Yöntemini Teklif Etti

Strike şirketinin üst düzey yöneticisi ve kurucusu Jack Mallers, birkaç gün önce yaptığı açıklamada mavi tik için Bitcoin ile ödeme yapılabileceğine işaret etti. Aylık olarak yapılması gereken 8 dolarlık ödeme için Bitcoin Lightning entegrasyonu yapılabileceğini dile getirdi.

Twitter’ın yeni hamlesine değinen ünlü CEO, Strike’ın Twitter ile bir iş ortaklığı yaptığını belirtti. Bu ortaklık kapsamında Bitcoin Lightning Network ödeme sisteminin Twitter’a entegre edilmesi gerektiğini belirtti.

Açıklamalarında mevcut iş birliklerinden de bahseden Mallers, bu türden bir entegrasyonun birkaç gün içerisinde hazır olabileceğini aktardı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir