Twitter’daki Kripto Para İçerikli Konuşmalarda Artış Var!

Twitter’daki Kripto Para İçerikli Konuşmalarda Artış Var!

Haberler
Eylül 22, 2021 tarafından Esra Yılmaz
68
Ekonomi alanında her geçen gün artan olumlu ya da olumsuz görüşmelere özel olarak kripto para içerikli konuşmalar da artış gösterdi. Geçmiş yıllara göre Twitter’da bu oran yarı yarıya arttı.
Twitter’daki Kripto Para İçerikli Konuşmalarda Artış Var!

Her geçen gün daha çok insanın dikkatini çeken kripto para konusu sosyal medya platformlarında daha çok gündeme gelmeye başladı. Özellikle de Twitter’da yarı yarıya artış gösteren kripto para içerikli konuşmalar finans ve fintek, konuşulma oranı en hızla artan konulardan biri oldu.

Pandemi sürecinde insanlar arasında ekonomik konuda yaşanan zorluk ile farklı yönlere eğilim gösterilmeye başlanıldı. Farklı alanlarda daha fazla yatırım, kripto paralar, fintek gibi konuları araştırmaya başladı. Bu araştırmalar üzerine de özellikle Twitter’ı olduğundan fazla kullanmaya başlayan kullanıcılar üzerine bu artışı da farkeden Twitter, İngiltere, İspanya, Fransa ve Almanya’daki finansla ilgili tweet’leri analiz edebilmek için Brandwatch ve Sparkler ile ortaklık kurdu.

Kripto Para İçerikli Konuşmalar Artan İlgiyi Gösteriyor!

Kripto Para İçerikli Konuşmalar Artan İlgiyi Gösteriyor!
Kripto Para İçerikli Konuşmalar Artan İlgiyi Gösteriyor!

Avrupalı Twitter kullanıcıları farklı kripto para birimleri üzerinden ilgi duymaya başladı. Buna göre;

  • %87’si Bitcoin hakkında bilgi sahibi,
  • %38’i Dogecoin’i biliyor,
  • %41’i ise Ethereum‘un farkında,
  • Yaklaşık %40’ı eToro ve Coinbase gibi platformlar üzerinden bilgili.

Kripto para birimleri üzerinden yatırımlarını gerçekleştiren yatırımcılardan ise %72’si pandemi sırasında kripto paraya daha fazla yatırım yaptıklarını açıkladı.

Kripto paralar üzerinden oluşan ilgi markaları yaratıyor ve Bitcoin’e olan ilgide git gide artış oluyor. Etoro ise bu durumu fırsata çeviriyor. Bunun üzerine ilgi çekici tweetler atarak dikkatleri üzerinde topluyor.

Türkiye’de Twitter’in Ana Gündemlerinden Biri Kripto Para

Türkiye’de de kripto paralara ve finansa olan ilginin her geçen gün artış göstermesiyle beraber Twitter’da da sıklıkla bu konuların TT olduğunu görülmektedir. Ülkemiz içerisinde de ayrıca hem yerli hem de yabancı finans ve kripto para şirketleri Twitter’i oldukça aktif olarak kullanmaktadır. Paribu ve BtcTürk‘ün Twitter’da oldukça aktif olduğunu söyleyebiliriz ve iki taraf da Twitter’ı oldukça etkin kullanarak, yeni yatırımcıları kazanmaya çalışıyor.

Bu içeriği Bitcoin Ajandası'nda sizin için hazırladık. Platformumuzda sizin için kripto para okuryazarlığını daha iyi noktaya getirmek, ilk defa kripto para yatırımı ya da madenciliğine yapacak kişilerin temel bilgi seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkçe içerikleri üretiyor, Türkçe'ye çevirilerini hazırlayarak yayınlıyoruz. Bizi Instagram'da @bitcoinajandasi profilimizden takip edebilirsiniz.

Binance Banner

Yorum Ekle