Bitcoin Ajandası

Twitter’ın NFT Hamleleri Sürüyor: NFT Ticareti için Yeni Özellik Geliyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Twitter’ın NFT Hamleleri Sürüyor: NFT Ticareti için Yeni Özellik Geliyor!

Twitter’ın NFT Hamleleri Sürüyor: NFT Ticareti için Yeni Özellik Geliyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Elon Musk tarafından resmen satın alınan Twitter, NFT hamlelerinde bulunmaya devam ediyor. Elde edilen bilgilere göre sosyal medya platformu kullanıcılarına NFT’leri görüntülemesi, alıp satabilmesi için yeni bir özellik sunacak.

Sosyal medya devi, dört pazar yeri tarafından atılan tweet’ler sayesinde NFT’lerle alakalı olarak işlem yapılmasına olanak sağlayacak.

NFT Hamleleri Artıyor: Artık NFT’lere Erişilebilecek

NFT Hamleleri Artıyor: Artık NFT’lere Erişilebilecek
NFT Hamleleri Artıyor: Artık NFT’lere Erişilebilecek

Daha önce kullanıcıları NFT avatarı kullanabilmesine olanak sunan Twitter, yeni NFT hamlelerinde bulunmaya devam ediyor.

NFT Tweet Tiles adıyla bilinen bir entegrasyonla kullanıcılar, tweet içerisinde bulunan özel bir panelde NFT’leri görüntüleme şansı elde edecek. Böylelikle kullanıcılar pazar yerine erişim imkânı da elde edebilecek.

Şimdiler test sürecinde olan söz konusu bu entegrasyon, Solana tabanlı NFT Pazar yerleri Magic Eden, Dapper Labs, Rariple ve Jump.trade ile iş ortaklığı yaptı.

Bahsi geçen NFT pazar yerleri, Solana, Ethereum, Polygon, Flow, Tezos ve Immutable X de dahil olmak üzere pek çok farklı blok zinciri ağını kapsıyor.

2022 yılının başında (Ocak ayı) Twitter Blue aboneliği dahilinde sosyal medya kullanıcılarının NFT kullanmasına müsaade edilmişti. Şimdilerde şirket NFT alanındaki hamlelerini artırmaya devam ediyor. Buna karşın kullanıcılar için sunulan NFT avatar özelliğini yalnızca Ethereum ağı üzerindeki NFT’ler için kullanılabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir