Bitcoin Ajandası

Ubique Chain of Things Nedir? UCT Coin Nereden ve Nasıl Alınır?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Ubique Chain of Things Nedir? UCT Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Ubique Chain of Things Nedir? UCT Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Ubique Chain of Things projesi, kripto para piyasalarında en çok merak edilen projeler arasında yer alır. IoT, 5G ve blok zinciri teknolojilerinin desteklediği bu proje, bir çeşit tedarik zinciri çözümü olarak ifade edilir. Kullanıcılarına pek çok farklı avantaj sağlayan Ubique Chain of Things projesi, birçok yatırımcı açısından merak konusudur.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde, projenin ne işe yaradığı, UCT Coin’in ne için kullanıldığı, nereden ve nasıl satın alınacağı gibi en çok merak edilen konulara değindik.

Ubique Chain of Things Nedir?

Ubique Chain of Things Nedir?
Ubique Chain of Things Nedir?

Ubique Chain of Things ya da kısaca adıyla UCOT projesi, tedarik zinciri konusunda devrim yaratmak amacıyla geliştirilen bir blok zinciridir. Söz konusu bu proje, asılda yeni bir tedarik zinciri ekonomisi oluşturmayı hedefleyen bir projedir.

Ethereum ağında geliştirilen Ubique Chain of Things projesi, yeni bir zincir oluşturmak için çeşitli teknolojilerden faydalanmaya çalışmaktadır. Bu teknolojiler arasında 5G ve Narrow Band Internet of Things (IoT), başka bir deyişle nesnelerin interneti yer almaktadır. Bu durumda blok zinciri platformu gerek televizyon gerekse buzdolabı olsun, bütün akıllı cihazların birbiriyle etkileşim halinde olmasını sağlamaktadır. Üstelik bunu 5G teknolojinin devrim niteliği taşıyan iletim hızıyla gerçekleştirmektedir.

Ubique Chain of Things Projesi Ne Vadediyor?

Ubique Chain of Things pojesi, tedarik zinciri alanında merkeziyetsizlik, şeffaflık, likidite ve hız vadeden bir blockchain’dir. Buna doğrultuda platform, tedarik zincirleri süresince güvenli veri toplama olanağı sunar. Verilerde yapılabilecek herhangi bir değişikliğe karşı korumalı depolama imkânı da sunan bu proje, kurumsal firmalara güvenli veri aktarımı yapabilme fırsatı da sunabilmektedir. Bu sayede eksiksiz tedarik zincirlerinin izlenebilmesi mümkün olurken, aynı zamanda üreticilerin ürünlerini fabrika çıkışından tüketiciye ulaşana kadar tüm süreci takip etmesini mümkün kılar.

Ubique Chain of Things tarafından sağlanan olanaklar bu kadarla sınırlı değildir. Mevcut ürünlerin hedef noktaya ulaşmasına kadar olan aşamaları takip edilememesi, dolayısıyla hataların belirlenememesi, tedarik zinciri sektöründe en sık yaşanan sorunlar arasında yer alır. Bu sebeple UCOT projesi, tedarik zinciri sektörünün en önemli sorunlarından birini blok zinciri ve nesnelerin internetiyle çözüme kavuşturmaktadır.

Diğer yandan UCOT projesinin, bu alanda faaliyet gösteren diğer proje ve kripto para birimlerinden farklı özellikleri bulunur. Bu doğrultuda proje, ürünlerin yolculuğunun herhangi bir noktasında üçüncü şahıslar tarafından taranamamasını sağlamaktadır.

UCT Coin Nedir? Ne için Kullanılır?

UCT Coin, Ubique Chain of Things protokolünün yerel tokeni olarak bilinmektedir. Blok zinciri platformu gibi UCT Coin de Ethereum ağı üzerinde inşa edilmiş olan bir projedir. Bu doğrultuda protokolün yerel tokeni UCT, ERC-20 akıllı kontratıyla çalışmaktadır.

Diğer yandan UCT Coin, Ubique Chain of Things ağı içerisinde pek çok farklı kullanım alanına sahip olmasıyla bilinir. İşlem masraflarını ödemek ve dApp’leri çalıştırmak UCT Coin’in en sık kullanıldığı alanlar arasında yer almaktadır. Dolayısıyla söz konusu kripto para birimi, çoğu zaman tedarik zinciri sektöründeki kurumsal yatırımcıları hedeflemektedir.

UCT Coin Fiyatı ve Toplam Arzı

UCOT projesiyle alakalı merak edilen konular bu kadarla sınırlı kalmazken, UCT Coin fiyatı ve arz miktarı da yine merak edilen başka bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Yazım esnasında (22 Ekim 2022) 0,0478 dolardan işlem görüyor.

Coinpaprika verilerine göre UCT Coin’in piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren gördüğü en yüksek seviye TL cinsinden 3,84 TL olarak biliniyor. Ayrıca toplam arz miktarı 1.050.000.000 UCT Coin olarak bilinirken, dolaşımdaki ve maksimum arzı hakkında herhangi bir veri bulunmuyor.

UCT Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Söz konusu projeyle alakalı merak edilen bir diğer konuysa UCT Coin’in nereden ve nasıl satın alınacağıdır. Ubique Chain of Things projesine yatırım yapabilmenin en iyi yolu UCT Coin satın almaktır.

UCT Coin günümüzde 3 farklı kripto para borsasında listelenmektedir. Bu borsalarsa şunlardır:

  • PancakeSwap
  • Bkex
  • Uniswap

UCT Coin satın almak isteyenlerin bu borsalardan herhangi birinde üyelik oluşturması gerekmektedir. Hesap oluşturan yatırımcılar kimlik doğrulaması adımını da tamamladığında cüzdanına UCT Coin paritesine uygun ve yeterli miktarda para yatırmalıdır. Bu sayede UCT Coin satın alım emri oluşturarak bu varlığa sahip olabilmek mümkündür.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir