Bitcoin Ajandası

Uzmanların Bitcoin Uyarısı: Uğursuz Fiyat Paterni Görülebilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Uzmanların Bitcoin Uyarısı: Uğursuz Fiyat Paterni Görülebilir!

Uzmanların Bitcoin Uyarısı: Uğursuz Fiyat Paterni Görülebilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Uğursuz Fiyat Paterni Olabilecek Seviyeler İnceleniyor

Uğursuz Fiyat Paterni Olabilecek Seviyeler İnceleniyor
Uğursuz Fiyat Paterni Olabilecek Seviyeler İnceleniyor

Kripto dünyasında son derece geniş çaplı kitleler tarafından takip edilen ünlü analist Benjamin Cowen Youtube abonelerine Bitcoin ile alakalı bazı analizlerinden bahsetti. Cowen’a göre Bitcoin’in gelecek seviyelerinde uğursuz fiyat paterni söz konusu olabilir. Bitcoin tarihinde benzer seviyeler görüldüğünü ifade eden Cowen, daha yüksek seviyede diplerin kaydedildiğini dile getirdi. Bitcoin’in mevcut piyasa yapısını kaydettiği dönemlerin 2013 ve 2018 yılları olduğunu, BTC fiyatının o düşük seviyelerden kurtulduğunda daha düşük bir dip oluşturduğunu ekledi.

Bu Seviyelere Dikkat!

Ünlü analist, uğursuz fiyat paterni ve Bitcoin’in tarihi açıdan tersine bir eğilim dönüşüne sebep olan model oluşturmasının yanında, piyasanın en önemli para biriminin gelecek seviyelerini de inceliyor. Yeniden yükseliş trendine girebilmesi ve ayı piyasası ihtimalini düşürebilmesi için Bitcoin fiyatının şimdilerde 49 bin dolar bölgesinde yer alan 200 günlük basit hareketli ortalamasını yeniden kazanması gerektiğine dikkat çekiyor.

Diğer yandan Benjamin Cowen, BTC’nin 30 bin dolar gibi daha düşük seviyelere gerilemesi durumunda olabileceklerin analizini de yapıyor. Bu durumda Cowen’a göre Bitcoin’de dikkat edilmesi gereken en önemli şey, daha düşük bir dip söz konusu olsa bile 40 bin dolar, hatta 42-43 bin dolar düzeyine yeninden ulaşması hala yüksek bir ihtimal olabilir.  

Glassnode Yöneticileri de Uyardı

Bu sabah itibariyle 39 bin dolar bölgesinin altına sığınan Bitcoin hakkında bazı uyarılar da Glossnode yöneticilerinden geldi. Şirketin kurucu ortaklarından Jan Happel ve Yann Alleman, Bitcoin’in risk teşkil eden diğer varlıklarla korelasyonunun son zamanlarda önemli ölçüde artış gösterdiğine dikkat çekti. Dolayısıyla ABD hisse senedi piyasalarında meydana gelebilecek herhangi bir düşüşün BTC fiyatını da olumsuz olarak etkileyebileceği konusunda uyardı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir