Bitcoin Ajandası

Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi NFT Koleksiyonunu Duyurdu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi, Estonya merkezli STAMPSDAQ ile birlikte adım atmak üzere iş birliği yaparak özel bir NFT koleksiyonunu piyasaya sürdüğünü açıkladı.

Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi’nin basınla ilgilenen yetkilisi ortak çalışmaları ile ilgili detayları Ukrinform’a açıkladı;

“Sanat uzmanları, tasarımcılar ve programcılar, Ukraynalı izleyiciler, Ukrayna sanatının benzersiz dijital NFT koleksiyonunu sunma çalışmalarına katıldılar. Oleksandr Murashko, Oleksandra Ekster ve Mykola Pymonenko’nun eserlerinin NFT versiyonlarını satın almak isteyen herkes, 2022’nin başlarında STAMPSDAQ pazarının resmi lansmanından sonra bunu yapabilecek.”

Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi NFT Koleksiyonu

Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi NFT Koleksiyonunu Duyurdu!
Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi NFT Koleksiyonunu Duyurdu!

Rapora göre, STAMPSDAQ sayesinde NAMU isimli NFT koleksiyon daha geniş kitlelere ulaşacak.

“Çok yakında NAMU, STAMPSDAQ ile iş birliği içinde, Ukrayna sanatının en iyi örneklerinden özel NFT tokenleri yayınlayacak. Müze, her token fiyatından %10 telif hakkı alacak.”

Oleksandr Murashko, Oleksandra Ekster, Mykola Pymonenko, Vsevolod Maksymovych ve diğer sanatçıların NFT’leri 2022’de STAMPSDAQ ticaret platformunda satışa çıkmak üzere her dijital versiyon beş nadirlik seviyesinde sunum yapılacak. Yaygın, nadir, süper nadir, ultra nadir ve benzersiz olarak ayrılan NFT’ler tasarımcıların şu anda NFT’ler için animasyon öğeleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.

NAMU ve STAMPSDAQ Arasındaki İş Birliği

NAMU Genel Müdürü Yulia Lytvynets konusunda alakalı bilgilere şu ifadelere yer verdi;

“Modern teknolojiler sınırları kaldırıyor. Klasik sanat geleneğinin duvarlarını yıkmasına yardımcı oluyor. NAMU ve STAMPSDAQ arasındaki iş birliğiyle müzemiz dünyanın dört bir yanındaki insanlara çok daha yakın hale gelecek.”

STAMPSDAQ pazarında bulunan resmi lansmanın sonrasında, Blockchain ekosisteminde bulunan sanat eserleri NFT sürümleri içerisinde satın alınmasına izin verecektir. Girişimin tam olarak bu şekilde Dünya sanatlarını NFT formatında geliştirmeyi hedeflemesi de dikkatleri çekti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir