Bitcoin Ajandası

Putin'in Askeri Operasyonu Ukrayna ve Rus Halkına Karşı Suçtur!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Putin’in Askeri Operasyonu Ukrayna ve Rus Halkına Karşı Suçtur!

Putin’in Askeri Operasyonu Ukrayna ve Rus Halkına Karşı Suçtur!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1677 0

Bugün erken saatlerde (24 Şubat), Rus askeri güçleri Ukrayna’da (Vladimir Putin’in dediği gibi) bir “özel askeri operasyon” başlattı. Ancak, tüm bunlar kıtanın barışını bozabilecek tam ölçekli bir istilanın başlangıcı gibi görünüyor. Ethereum’un kurucu ortağı, Ukrayna ve Rus halkına karşı suçtur diye yorumu yaptı. Detaylarına bitcoinajandasi.com olarak bakalım.

Ethereum’un Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, bu eylemi “Ukrayna ve Rus halkına karşı suç” olarak nitelendirerek eleştirdi. Rusya’da doğmasına rağmen 28 yaşındaki programcı açıklamasını “Ukrayna’ya şan olsun” diyerek bitirdi.

Ukrayna ve Rus Halkına Karşı Suç!

Ukrayna ve Rus Halkına Karşı Suç!
Ukrayna ve Rus Halkına Karşı Suç!

Vitalik Buterin son tweetinde Vladimir Putin’in Ukrayna’ya karşı savaşa girme kararından “çok üzgün” olduğunu söyledi. Ona göre, askeri operasyon hem Ukrayna hem de Rus vatandaşları için yıkıcı sonuçlara yol açacaktır.

Ethereum’un Ortak Yaratıcısı da çatışmanın diplomatik olarak çözüleceği konusunda karamsar. “Güvenlik olmayacağını biliyorum,” diye tahmin etti acımasızca.

Rusya’da doğan Buterin, tweetinin sonuna “Ukrayna’ya Zafer” ekleyerek bu savaş anlaşmazlığında anavatanına karşı duruyor gibi görünüyor. Ayrıca, Ethereum’un tarafsız olmasına rağmen, olmadığını belirtti.

Dijital Varlık Piyasası Değeri

İki ülke arasındaki artan gerilim, kripto para birimi ve finansal piyasalarda büyük bir bozulmaya neden oldu. Birincisi, Bitcoin yaklaşık 34.000 dolara düştü. Altcoinlerin çoğu da derin ve kırmızı renkte.

Dijital varlık piyasası değeri 1,6 trilyon doların altına düştü, bu da dünden bu yana yaklaşık 200 milyar dolar düştüğü anlamına geliyor.

“Büyük ulusların” askeri çatışmaya nasıl yaklaşacağına henüz karar verilmedi. ABD Başkanı Joe Biden , Rusya’nın saldırısını “sebepsiz ve haksız” olarak nitelendirdi. Ayrıca, saldırganlık yakında durmazsa Putin’i “daha fazla sonuç” konusunda uyardı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson da Ukrayna’nın yanında yer aldı. İngiltere’nin saldırıya uğrayan ülkeye bir askeri destek paketi sağlayacağını ve Rusya’ya sert yaptırımlar uygulayacağını söyledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir