Bitcoin Ajandası

Kripto Piyasalarında Sular Durulmuyor: Unbanked de Kapanma Kararı Aldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Kripto Piyasalarında Sular Durulmuyor: Unbanked de Kapanma Kararı Aldı!

Kripto Piyasalarında Sular Durulmuyor: Unbanked de Kapanma Kararı Aldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Kripto piyasalarında sular durulmuyor. Kripto saklama ve ödeme hizmetleri sağlayan fintech şirketi Unbanked, düzenleyici baskılarına sebebiyle kapatma kararı aldığını duyurdu.

Düzenleyici baskıları pek çok farklı şirketi olumsuz olarak etkilemeye devam ediyor. Özellikle de son zamanlarda baskıların iyice artmış olması, piyasa açısından en önemli sorunlardan biri haline geldi. ABD’de kripto için zorlu bir düzenleyici ortamın oluşması, Unbanked şirketinin kapatma kararı almasına yol açtı. Bugün (26 Mayıs) yayımlanan bir blog gönderisinde, şirketin kurucu ortakları Ian Kane ve Daniel Gouldman önemli açıklamalarda bulundu. Ortaklar, şirketin ABD’de kurulmasına uzun vadede akıllı bir hamle olduğuna inandıklarını ancak durumun hiç de böyle olmadığını söyledi.

Unbanked Yetkilileri Açıklama Yaptı

Unbanked Yetkilileri Açıklama Yaptı
Unbanked Yetkilileri Açıklama Yaptı

Şirketin kurucu ortakları Kane ve Gouldman, Amerika’da şirket kurmanın çok fazla zaman kaybına ve aşırı maliyete neden olduğunu belirtti. Düzenleyicilere yönelik sert bir tutum sergileyen ortaklar, ABD’li düzenleyicilerin aktif bir şekilde şirketlerin kripto varlıklarını desteklemesinin önüne geçtiğini söyledi. Üstelik şirketlerin tüm düzenleyicilere uyum sağlasa bile bunu yaptıklarını dile getirdi.

Şirketin faaliyetlerini durdurma kararı alması, son dönemlerde Mastercard da dahil olmak üzere birçok şirketle anlaşma yapmasına rağmen geldi. Konuya ilişkin açıklama yapan yetkililer, diğer kripto şirketlerinin regülasyonlardan kaçınarak büyüme gösterirken, Unbanked’in düzenleyicilerle ilişki kurması ve zorlu süreçleri takip etmesi sonucunda şirketin öne çıkaracağına inandıklarını da belirtti.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir